Kolor roku 2016 - Złocista Ochra

Kolor roku 2016 - złocista ochra - to kolor charakterystyczny dla nowoczesnego wzornictwa, doskonale pasujący do każdego wnętrza.

Modny odcień złota na ścianie świetnie odnajdzie się w salonie.
Kolor roku 2016 - zloty salon

Wybierając kolor, który mógłby reprezentować główną ideę patrzenia w obu kierunkach, zauważyliśmy, że wszystkie kluczowe trendy na 2016 rok zawierają w sobie elementy złota. To “złota godzina” w Ciemności i Świetle, to złoto, które pojawia się w Dziedzictwie i Przyszłości – zarówno w twórczości dawnych mistrzów jak i w trendach nowoczesnego wzornictwa. Zidentyfikowaliśmy całą paletę żółcieni i z niej precyzyjnie wyselekcjonowaliśmy ten jeden odcień żółtego, który najlepiej reprezentuje złoty wpływ nadchodzących trendów kolorystycznych.

Złoty kolor możesz łączyć z różnymi odcieniami innych kolorów.
Kolor roku 2016 - zestawienia kolorystyczne

Złoty oraz złociste odcienie są używane w całym świecie designu. To kolor i materiał obecny na targach designu, w sferze grafiki i wzornictwa jak również w architekturze, modzie, branży kosmetycznej i dekoracji wnętrz. Wierzymy, że uznanie Złocistej Ochry kolorem roku 2016 jest pięknym kolejnym krokiem, naturalną ewolucją i przejściem od Miedzianego Oranżu, który był kolorem roku 2015.

Zobacz kolory z kolekcji:

Dowiedz się więcej o trendach kolorystycznych 2016: