Jaki kolor ścian do białych mebli?

Jakie połączenia kolorystyczne najlepiej sprawdzają się we wnętrzach umeblowanych na biało? Trudno wskazać odcienie, które nie będą pasować do bieli! Tłumaczymy, jaki kolor ścian do białych mebli to najlepszy wybór, jakie nasycenie odcienia wybrać oraz o czym pamiętać.

Białe meble okazują się wartą rozważenia inwestycją: pasują do niemal każdej stylizacji i – co ważne – do większości kolorów ścian. Biel cieszy się z każdego kolorystycznego towarzystwa, szybko nawiązując nić porozumienia z poszczególnymi barwami w swoim otoczeniu. Dzięki temu mały remont i potrzeba odświeżenia kolorystyki nie przyprawiają nas o palpitacje serca i nie powodują drastycznego podwyższenia poziomu hormonu stresu. Dobierając kolor ścian do białych mebli, mamy szerokie pole do wnętrzarskiego popisu.

Przetestuj kolor!

Chcesz wiedzieć, jak ten kolor będzie wyglądał na Twojej ścianie? Kup tester koloru!

Jaki kolor ścian do białych mebli? Postaw na biel!

 

Oczywiście biel bardzo polubi się z bielą. Zastanówmy się, czy lepiej sprawdzą się połączenia monochromatyczne (czyli idealne dopasowanie odcienia mebli oraz farby), czy może warto odejść od barwy podstawowej o przynajmniej kilka tonów. Jeśli postawimy na podkreślenie różnic pomiędzy kolorem mebli a odcieniem ścian, zaakcentujemy formę sprzętów i wydobędziemy ich bryły z tła, dzięki czemu cała kompozycja stanie się nieco bardziej wyrazista. O to przecież chodzi, prawda?

 

Jakie ściany do białych mebli? Idź o krok dalej

 

Biel w towarzystwie bieli – to bardzo uniwersalny duet, który znajdzie zastosowanie w wielu wnętrzach, jednak niektóre z nich może wychłodzić i nadać im zbytniej surowości. Jeśli więc nie po drodze nam z surowością i minimalizmem, sięgnijmy po złamane odcienie bieli, takie, które powoli przechodzą w szarości oraz kremy i lekkie beże. Szara Skandynawska Prostota nada aranżacji klasy i elegancji, z kolei dzięki ciepłym odcieniom typu Antyczny Marmur czy Niebywale Śmietankowy pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i kojące.

 

Jakie ściany do białych mebli będą najlepsze? Z zaskakującym akcentem!

 

Zarówno w pomalowanych na biało wnętrzach, jak i w tych, w których białe meble zestawione są z bardzo delikatnymi szarościami czy odcieniami kremowymi, dobrym pomysłem jest wprowadzenie interesującego, kolorystycznego akcentu, który podyktuje wokół siebie aranżację i skupi na sobie wzrok. Wystarczy namalować na ścianie organiczny kształt, figurę geometryczną czy pasek w mocnym, magnetyzującym i energetycznym odcieniu – przełamie on jednostajność i nada wnętrzu kolorystycznego „pazura”. Doskonale nada się tu Szary DenimWino z Cordoby oraz Granat Pierwsza Klasa.

Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli? Kojące róże

 

Z drugiej strony kolory w umeblowanym na biało wnętrzu wcale nie muszą się kręcić wokół pochodnych bieli czy zbliżonych do niej odcieni. Jeśli zastanawiamy się, jaki kolor ścian do białych mebli to dobry wybór i jeśli zależy nam na stworzeniu we wnętrzu otulającego, komfortowego nastroju, sięgnijmy po róże. Jednak nie te oczywiste i w podstawowym odcieniu, a róże przybrudzone, złamane, lekko pudrowe. Takie odcienie, jak Kwitnący Migdałowiec czy Różany na Test, perfekcyjnie współgrają z bielą mebli. Podobnie jeszcze intensywniejsza, charakterystyczna tonacja, jak Różowy a Brąz, łączący w sobie mocniejsze refleksy ziemi oraz ciepło rozgrzanej gliny i naturalnego drewna.

Jakie ściany do białych mebli? Zimno, zimniej…

 

Dobierając kolor ścian do białych mebli, nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej możliwości, a mianowicie kontrastach. Zestawiajmy kolory na linii „jasne – ciemne”. Tym samym białe meble będą wręcz fenomenalnie prezentować się na tle ścian utrzymanych w odcieniu zachmurzonego nieba (niezrównany Szary Denim!) lub nawet głębokiego granatu (jak Granat Pierwsza Klasa). Biel w końcu jest aż stworzona do kontrastów, bazowania na przeciwieństwach. Szary Denim pozwoli nam na osiągniecie lżejszego, jednak wciąż interesującego efektu, z kolei Granat Pierwsza Klasa podyktuje wokół siebie aranżację i stanie się jej motywem przewodnim. Miejmy jednak na uwadze, że takie tonacje lepiej zastosować we fragmentach, na jednej czy dwóch ścianach niż w całym pomieszczeniu.  

Jaki kolor ścian do białych mebli? Biel otwiera przed nami ogromne możliwości aranżacyjne! Niemal wszystkie kolorystyczne chwyty są dozwolone, białe odcienie są bowiem wyjątkowo uniwersalne i wszechstronne.