Kominek w centrum uwagi

Stara maksyma sprawdza się znakomicie: salon jest sercem domu. A co jest sercem salonu? Bez wątpliwości kominek.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Zimowy wieczór, za oknem zacina śniegiem. Nas to jednak nie dotyczy, wylegujemy się przed kominkiem, grzejąc stopy w wełnianych skarpetach. Zima mogłaby trwać sto lat! Mamy tu książkę, koc, obok pozostałych domowników, którzy akurat grają w planszówki. Stara maksyma sprawdza się znakomicie: salon jest sercem domu. A co jest sercem salonu? Bez wątpliwości kominek. Zastanówmy się zatem, jak go wyeksponować, podkreślić jego rolę, aby grał pierwsze skrzypce we wnętrzu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w aranżacji salonu z kominkiem.

Kominek w salonie: jak go wyeksponować?

Rozmyty, atramentowy odcień na tle brązu flirtującego delikatnie z fioletem będzie prezentował się nietuzinkowo.
Kominek w salonie: na pierwszym planie

Najprostsza recepta to postawienie na kontrasty. Nic tak nie przyciąga wzroku jak intensywna barwa, mocniejszy kolor, interesujący akcent. Zadbajmy zatem o to, aby aranżacja kominka opierała się przede wszystkim na niebanalnym zestawieniu kolorystycznym z otoczeniem zabudowy. Jakieś przykłady? Rozmyty, atramentowy odcień na tle brązu flirtującego delikatnie z fioletem będzie prezentował się nietuzinkowo. Relacja dwóch mocnych kolorów daje nieco niepokojący, ale bardzo pożądany efekt. Taka aranżacja salonu z kominkiem to to, co bezpowrotnie skradnie nasze serce.

Kominek w salonie: na pierwszym planie

Kolor – Złoty pieprz, Szare płótno
Aranżacja salonu z kominkiem

Kontrasty po raz kolejny. Okazuje się, że odpowiednio dobrany kolor może znacznie ocieplić aranżację salonu z kominkiem. Wystarczy, że zestawimy dwie barwy: chłodną pozostawmy w charakterze tła, a ciepłą wysuńmy na pierwszy plan. W gorący dialog z ogniem wejdzie np. barwa żółta.

Aranżacja salonu z kominkiem

Królewski niebieski
Kominek i Królewski Niebieski

Kominek w salonie musi znajdować się w centrum uwagi. W końcu skupia wokół siebie towarzyskie aktywności oraz przyciąga nas wieczorami z uwagi na swoją użyteczność. Podobnie powinno być z jego estetyką. Możemy postawić na wersję elegancką i wysublimowaną – aranżację kominka powiązać z materiałem, z którego został zbudowany. W przypadku metalowej konstrukcji warto sięgnąć po szarości i grafity. To klasa i elegancja najwyższej próby!

Aranżacja salonu z kominkiem opiera się przede wszystkim na efektownym doborze kolorów. Zauważmy, że zazwyczaj bazujemy tu na dwóch kolorach; sięgamy po kontrasty. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dane barwy ze sobą zagrają, zanim kupimy całe opakowanie farby, sprawdźmy odcień dzięki wygodnym testerom kolorów.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...