Modna łazienka w stylu minimalistycznym

Prosty design, oszczędne dekoracje, supermodne wnętrze. Zobacz, jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym. Przedstawiamy najlepsze aranżacje.

Minimalizm w łazience za każdym razem może oznaczać coś innego i wyrażać się w inny sposób. Styl minimalistyczny najłatwiej jest wyrazić za pomocą koloru, przy czym należy zaznaczyć, że nie istnieje tu jedna, określona paleta barw. Wszystko zależy od charakteru wnętrza oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Okazuje się, że biel to tylko jedna z możliwości.

Minimalistyczna łazienka w szarościach

Łazienka w stylu minimalistycznym będzie świetnie prezentować się w bardzo delikatnych, rozmytych tonacjach szarości. Możemy zacząć od odcieni tak delikatnych, że niemal wpadających w biel lub o kilka tonów ciemniejszych (jak np. Fińska Sauna z palety Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka). Oczywiście egzamin zdadzą tu także mocniejsze odcienie, jak grafit (Mocny Grafit), szczególnie zastosowany na jednej ze ścian. Doskonałym pomysłem jest także połączenie paru odcieni szarości. Akcent kolorystyczny w interesujący sposób wprowadzimy, malując na ścianie oryginalny wzór lub motyw. Chociażby i kształt koła czy kwadratu! Ciemniejszy odcień Nocna wyprawa nada się do tego znakomicie.

Minimalizm w łazience i błękity

Minimalistyczna łazienka
Minimalistyczna lazienka 2

Oczywistym kierunkiem w aranżacji łazienki w stylu minimalistycznym są zimne, nieco nieprzystępne tonacje. Błękity to absolutny kolorystyczny must-have. Kolor ścian może delikatnie stapiać się z odcieniami mebli lub przenosić nas na zupełnie inny poziom. W zależności od tego, jakie nasycenie barw preferujemy, sięgnijmy po bardzo stonowane odcienie, jak Błękitne Jezioro, lub zdecydowane, dominujące, np. Turkusowy Archipelag. Co interesujące, wcale nie potrzebujemy kontynuować koloru na poziomie dodatków.

Łazienki minimalistyczne nie boją się ciepłych barw

Minimalistyczna łazienka
Minimalistyczna lazienka 3

Łazienki minimalistyczne kojarzą nam się raczej z zimnymi tonacjami. Biel, szarość oraz błękit – to kolory, które spotykamy tu najczęściej. Nie oznacza to jednak wcale, że z góry przekreślamy ciepłe barwy. Jasne, przytulne odcienie pozwolą na oswojenie minimalistycznej łazienki, sprawią, że straci na surowości, stanie się bardziej „domowa”. Jak zatem wypracować jej styl? Pomogą nam w tym sprzęty o surowym kształcie oraz zaprojektowana na wymiar zabudowa – wanny, umywalki oraz szafki, w których ukryjemy wszelkie kosmetyki i akcesoria. Postawmy na geometryczne kształty, aby utrzymać tu wizualny ład i porządek.

Jak doskonale widać, minimalizm w łazience wyrażamy przede wszystkim na poziomie kolorów, choć jednocześnie nie możemy wyodrębnić konkretnej, dedykowanej temu stylowi palety barw. Łazienki minimalistyczne są często określane jako monochromatyczne, niejednokrotnie dążymy bowiem do efektu ujednolicenia barw ścian oraz mebli. Jednocześnie w podwaliny tego stylu wpisane są zdecydowane kontrasty, nie bójmy się zatem eksperymentować ze zdecydowanym kolorem ścian i klasyczną ceramiką lub np. stonowanymi odcieniami oraz armaturą w kolorze starej miedzi.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...