Pomysł na małą sypialnię

Pomysł na małą sypialnię, która zrobi wrażenie!

Małe sypialnie wymagają od swoich właścicieli opanowania umiejętności kombinowania i zestawiania, świadomego rezygnowania z przepychu i sięgania po proste rozwiązania. Brzmi bardziej skomplikowanie niż jest w rzeczywistości!

Czy urządzenie małej, a przy tym komfortowej, wygodnej sypialni, w której będziemy wysypiać się jak w czterogwiazdkowym hotelu, jest możliwe? Jasne, że tak! Sekretem są tu precyzyjnie dobrane kolory ścian oraz dodatków: barwy, które otulą nas swoim ciepłem, zrelaksują i pozwolą wypocząć. Przeczytaj, jakie kolory do małej sypialni to najlepsze rozwiązanie. Czy urządzenie małej, a przy tym komfortowej, wygodnej sypialni, w której będziemy wysypiać się jak w czterogwiazdkowym hotelu, jest możliwe? Jasne, że tak! Sekretem są tu precyzyjnie dobrane kolory ścian oraz dodatków: barwy, które otulą nas swoim ciepłem, zrelaksują i pozwolą wypocząć. Przeczytaj, jakie kolory do małej sypialni to najlepsze rozwiązanie. Czy urządzenie małej, a przy tym komfortowej, wygodnej sypialni, w której będziemy wysypiać się jak w czterogwiazdkowym hotelu, jest możliwe? Jasne, że tak! Sekretem są tu precyzyjnie dobrane kolory ścian oraz dodatków: barwy, które otulą nas swoim ciepłem, zrelaksują i pozwolą wypocząć. Przeczytaj, jakie kolory do małej sypialni to najlepsze rozwiązanie. 

Małe sypialnie – aranżacje w bieli

Jak sprawić, aby małe wydawało się większe? W przypadku wnętrz sprawa jest całkiem prosta: wystarczy sięgnąć po kilka sprawdzonych kolorów. Pomysłem na małą sypialnię, który zawsze zda egzamin jest cała gama off-white’ów, czyli pochodnych bieli. Wybieramy spośród ciepłych i zimniejszych odcieni (Antyczny Marmur czy Niewzruszona Szarość?), intensywniejszych lub bardzo stonowanych barw (jak Garść Muszelek czy może Białe Noce?) – bawmy się tonacjami bieli, za każdym razem uzyskując inny efekt.  

Pomysł na małą sypialnię w błękicie

Na piątkę, a nawet szóstkę egzamin zdadzą również piękne, interesujące błękity. Nie dość, że prezentują się wyjątkowo elegancko, to jeszcze zapewnią nam błogi sen – uspokoją myśli, wpłyną na samopoczucie, sprawią, że spłynie z nas stres i napięcie. Jeśli zależy nam na stonowanej, wyważonej aranżacji sypialni – małej i raczej niewysokiej – możemy zastanowić się nad rozmytymi, lekkimi błękitami, które optycznie powiększą przestrzeń. Jeżeli szukamy zaś niebanalnego rozwiązania, pomyślmy o turkusach (jak niesamowity Tu Turkus!) oraz tonacjach delikatnie skłaniających się w stronę szarości (np. Szary Denim), przypominających nam o zachmurzonym, nieco gniewnym, ale zapierającym dech w piersiach niebie. Takie bardziej nasycone, intensywniejsze tonacje to bardzo dobry pomysł w przypadku wnętrz o wzorowych warunkach oświetleniowych, czyli z dostępem do naturalnego światła oraz z oknami zlokalizowanymi po nasłonecznionej stronie budynku.

Pomysł na małą sypialnię 6

Małe sypialnie – aranżacje pełne ciepła. I różu

Kolejną, świetną propozycją do małej sypialni są przytulne, kojące róże uzupełnione o brązy, które „podbijają” uczucie komfortu i wygody, jakie powinno dawać wnętrze. To połączenie, które od dawna zachwyca, intryguje, święci triumfy. I będzie tak robić jeszcze przez długie sezony! Wnętrze w lekkich różach (jak Kwitnący Migdałowiec z palety Kolorów Świata Dulux) otuli nas jak miękki koc. Dzięki takim tonacjom stworzymy sypialnię, w której będziemy zasypiać z prawdziwą przyjemnością i budzić się w doskonałym humorze. Aby uatrakcyjnić aranżację, róże połączmy z niezbyt intensywnym brązem (np. w postaci Drogi Pielgrzyma), szczególnie zamkniętym w geometrycznym kształcie, koła lub trójkąta, mniej lub bardziej regularnego. Do-sko-na-le!

Pomysł na małą sypialnię 9

Małe sypialnie – aranżacje i sprytne pomysły

Kolory to jedno – czynnik niezwykle istotny w projektowaniu małej sypialni, ale nie jedyny, który musimy wziąć pod uwagę. Ograniczona przestrzeń sprawia, że musimy kombinować, zestawiać i próbować, aby pomieszczenie było nie tylko piękne i kameralne, ale także funkcjonalne. Przede wszystkim kierujmy się zasadą: mniej równa się lepiej. Idealnie, jeśli mała sypialnia służy tylko odpoczywaniu i relaksowi – dzięki temu ograniczymy liczbę niezbędnych tu sprzętów. Łóżko i stoliki nocne, ewentualnie zgrabna komoda na bieliznę – to w zasadzie nam wystarczy. Jeśli absolutnie nie musimy, nie urządzajmy tu domowego biura czy suszarni i prasowalni.

Powinniśmy ponadto wdrożyć kilka rozwiązań formalnych, dzięki którym będziemy mogli wygodnie korzystać z pomieszczenia i zaoszczędzimy sporo przestrzeni – sprytnych i prostych trików, jak łóżko chowane w specjalnej zabudowie czy blat, po rozłożeniu którego możemy zorganizować kącik wieczornej pielęgnacji. 

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...