Miętowy pokój dla dziewczynki

Miętowy pokój dziecięcy? To strzał w dziesiątkę! Jeśli przesłodkie róże już nam się znudziły i poszukujemy dla nich rześkiej, interesującej alternatywy, mięta zdecydowanie zda egzamin. Perfekcyjnie komponuje się z innymi kolorami, jest ponadto wszechstronna i nie sprawia żadnych trudności w aranżacji.

Okazuje się, że miętowy pokój dziecięcy jest uniwersalny – możemy go urządzić przynajmniej w kilku konwencjach. Odcień mięty doskonale wpisuje się w nieco surową i zimną stylistykę skandynawską. Aby wypracować skandynawski, miętowy pokój dla dziewczynki, wystarczy sięgnąć po kilka charakterystycznych sprzętów i detali: meble z naturalnego lub bielonego drewna, drewniane zabawki, grafiki i proste rysunki. Nawet okładka pięknie wydanej książki może stać się tu ozdobą, design ma być bowiem zarówno piękny, jak i użyteczny. Poza tym miętowe ściany zdadzą egzamin również we wnętrzach w stylu nowoczesnym, glamour, a nawet boho – także w uroczym, dziecięcym wydaniu.

Stwórz piękny, miętowy pokój dziewczynki

Miętowy pokój dla dziewczynki
Mietowy pokoj dla dziewczynki 2

Kolor miętowy możemy zestawić z inną barwą. Dzięki temu wyciągniemy z jego zimnej tonacji nowe, zaskakujące refleksy. Dobrą parą będą z pewnością barwy neutralne, lekkie, delikatne. Perfekcyjnie sprawdzą się tu złamane biele (zarówno te zimne, jak i nieco cieplejsze, wpadające w krem, np. EasyCare Nietuzinkowe ecru), beże, lekkie brązy (np. EasyCare Twardy orzech). Barwy ziemi nadadzą mięcie nowego wyrazu, sprawią, że nabierze ona innego, nieco bardziej „dorosłego” charakteru. Dobrym sposobem na uzyskanie stonowanej, wyważonej aranżacji jest połączenie mięty z szarością. To recepta na wyciszającą, kojącą aranżację.

Jeśli jednak tradycyjna kolorystyka to to, czego oczekujemy od miętowego pokoju dla dziewczynki, miętową ścianę zestawmy z wybraną pogodną, pastelową tonacją. Mięta (np. EasyCare Trwale zielony) wejdzie w soczysty dialog przede wszystkim z pudrowym różem (EasyCare Matowy puder). Dzięki temu aranżacja nabierze wesołego, „dziewczyńskiego” wyrazu, nie będzie jednak przesłodzona (pokoje księżniczek bowiem powoli wychodzą z mody – zamiast nich pojawiają się pokoje wojowniczek!). Jeśli pragniemy osiągnąć jeszcze bardziej ułagodzoną, nienachalną aranżację, zdecydujmy się na brudny, niemal wpadający w brąz odcień różu. Przekonamy się, że z miętą zgrywa się on wręcz perfekcyjnie! Poza tym w miętowym pokoju dziecięcym równie dobrze możemy zastosować błękit, np. w uroczym odcieniu Baby Blue z palety Dulux EasyCare. Połączenie niebieskich i zielonych tonacji tworzy idealną atmosferę zarówno dla skupienia czy nauki, jak i odpoczywania.

Miętowa farba – estetyka i wytrzymałość

Miętowy pokój dla dziewczynki 3
Mietowy pokoj dla dziewczynki 3

Pamiętajmy, że kolor wnętrza jest niezwykle ważny. Miętowy pokój dziewczynki stanie się idealnym miejscem do nauki i zabawy. Od farby do pokoju dziecięcego oczekujemy przede wszystkim wysokich parametrów wytrzymałościowych i odpornościowych. Jeśli pragniemy połączyć jedno z drugim, zdecydujmy się np. na farbę Dulux EasyCare. To hydrofobowa farba tworząca powłoki, z których bez najmniejszego problemu zmyjemy wszelkie plamy i zabrudzenia.

Kolor miętowy – jako niezwykle lekki i subtelny – może stanowić doskonałą alternatywę dla różu w pokoju dziewczynki. Jeśli zestawimy go z innymi barwami, uzyskamy niebanalną, piękną aranżację.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...