Modna dekoracja ściany w salonie

Postaw na kolorowe i nietuzinkowe dekoracje ścian w salonie. Zobacz, jakie wzory na ścianach są najmodniejsze w tym sezonie i dowiedz się, jak łatwo je wykonać.

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu, miejsce, którym chcemy się chwalić. Zadbajmy zatem o jego przemyślaną aranżację, szczególnie pomysłowe zestawienie ze sobą kolorów. Zamiast opierać się na jednej barwie, połączmy ze sobą przynajmniej dwa lub nawet kilka odcieni.

Jak udekorować ścianę w salonie?

To, że kombinowanie ze sobą kolorów stanowi świetny pomysł na wnętrze – wiadomo od dawna. W salonie możemy zestawić kilka barw, rozmieszczając je na poszczególnych fragmentach ściany. Prostą, a jednocześnie zachwycającą dekorację salonu stworzymy, planując swego rodzaju obramowanie głównej ściany. Wystarczy, że kilkunastocentymetrowy odcinek przy rogach ściany pomalujemy na jasny odcień (jak Czar alabastru), a środek – na zdecydowanie ciemniejszy (np. Twardy Orzech). Aranżację możemy oprzeć na tym kolorystycznym duecie lub dodać do niego kolejną, bardziej dynamiczną barwę.

Geometryczne dekoracje w salonie

Dekoracja ściany w salonie
Dekoracja sciany w salonie 3

Jak udekorować ścianę w salonie? Postawmy na wręcz przypadkowe kształty. Geometryczne, nawet te nieco nieregularne figury to znakomita recepta na nudne ściany. Idealne wzory na ścianie w salonie to koła, trójkąty oraz trapezy. Do tego romby, prostokąty, kwadraty – nasza uśpiona miłość do matematyki znajdzie tu swoje ujście. Kolory figur powinny być dynamiczne, intensywne, widocznie odcinające się od tła. Sprawdzą się tu np. interesujące odcienie czerwieni (Wzorowa Czerwień) oraz żółci (Złoty Pieprz).

Wzory na ścianie w salonie? Paski!

Dekoracja ściany w salonie
Dekoracja sciany w salonie 2

Dekoracja ściany w salonie, która jest prosta i genialna zarazem? Oczywiście paski. Dzięki paskom w pomysłowy sposób wprowadzimy do wnętrza dwa (lub więcej!) kolory, które będziemy mogli kontynuować np. na poziomie dodatków. Wybierzmy nawiązujące do siebie tonacje (jak np. zimne odcienie Stalowa szarość i Tu Turkus z palety Dulux EasyCare) lub postawmy na kontrasty (odcienie zimne i ciepłe, ciemne i jasne). Pasy mogą mieć szerokość kilku lub kilkudziesięciu centymetrów, być skomponowane jak od linijki lub rozrzucone po ścianie – w zdawałoby się – chaotyczny sposób. Wszystko zależy od naszej inwencji oraz efektu, jaki pragniemy uzyskać. Pamiętajmy poza tym, że paskowe dekoracje salonu to świetny sposób na wizualną poprawę proporcji pomieszczenia. Jeśli salon jest długi i wąski, węższą ścianę wystarczy pomalować na paski poziome. W przypadku niskiego wnętrza pomogą zaś pionowe pasy.

Dekoracje salonu w stylu ombre

Dekoracja ściany w salonie
Dekoracja sciany w salonie 4

Kolorystyczne przenikanie się, przepływ energii, delikatne rozmycia? Osobom, które zastanawiają się, jak udekorować ścianę w salonie, warto polecić efekt ombre. Spójrzmy tylko! Jest elegancki, klasyczny, a przy tym nieco nieoczywisty. Pasuje przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, urządzonych z pomysłem, takich, w których kolor odgrywa jedną z głównych ról. Wybierzmy odcienie zbliżone do siebie, sąsiadujące w palecie barw, dzięki czemu efekt przechodzenia jednej w tonacji w kolejną będzie bardzo subtelny.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...