Modna kuchnia 2018

Modne kolory i aranżacje kuchni 2018

Modne kuchnie w 2018 r. przebierać będą w tonacjach brązu i różu, soczystej żółci i głębokiej zieleni. Kolory zachwycą nas intensywnością, swoim ciepłem, nietuzinkowym charakterem. Przedstawiamy najmodniejsze zestawienia kolorystyczne i aranżacje, które będą królowały przez najbliższe sezony.

Wszyscy foodies przekonują, że w 2018 r. zakochamy się w ożywczym smaku egzotycznego owocu guanabana. Jako miłośnicy ostrzejszych smaków i aromatycznych potraw będziemy się też rozkoszować paprykową pastą harissą, kurkumą nadającą daniom niesamowitego koloru oraz kuminem, którego zapach rozchodzi się po całym domu. W kawiarni na rogu zaopatrzymy się zaś w kubek najmocniejszej kawy cold brew oraz ciastko z dodatkiem matchy. To najważniejsze trendy kulinarne zapowiadane na najbliższe miesiące. Co zaś w trendami w aranżacji kuchni w 2018 r.? Tu również dzieje się bardzo dużo, jest równie smakowicie i aromatycznie.

Najmodniejsze kuchnie 2018: stwórz swoją enklawę spokoju

Modna kuchnia w 2018 r. i panująca w nim kolorystyka perfekcyjnie wpisują się w przemiany społeczne, których jesteśmy świadkami. Postępująca urbanizacja i dynamiczny rozwój miast sprawiają, że pragniemy się odizolować, odciąć i zaszyć we wnętrzu. Tym samym wystrój naszego domu lub mieszkania powinien nieść nam ukojenie, dawać poczucie bezpieczeństwa, pozwalać na efektywny odpoczynek. Najpiękniejsze kolory kuchni w 2018 r. to zatem przede wszystkim otulające kolory ziemi, barwy, dzięki którym wnętrze staje się naszym schronieniem, sanktuarium, samotnią. Jeśli wychodzimy z założenia, że nie ma większej przyjemności nad gotowanie w dobrym towarzystwie oraz wyjadanie klopsików ze wspólnego talerza spaghetti, pomalujmy pomieszczenie na krzepiące, zbawienne brązy. Piękny odcień Drzewa Sandałowego, intensywny Indyjski Palisander, spokojne Stepy Bengalu sprawdzą się tu znakomicie. 

Modna kuchnia 2018 2

Jeśli kuchnia w brązach to nasz aranżacyjny numer jeden, wypróbujmy różne odcienie i sprawdźmy, jak zagrają ze sobą odmienne tonacje. Perfekcyjnie w zestawieniach i kombinacjach wypada przede wszystkim odcień Różowy a brąz, Kolor Roku 2018 Dulux. Różowy a brąz zachwyca nas niebanalnymi nutami gliny i ciepłem naturalnego drewna. Co istotne, chętnie wchodzi w dialog z innymi barwami: atramentowymi, stalowymi, purpurowymi, głęboko-zielonymi. 

Modna kuchnia 2018 3

Aranżacje kuchni 2018: soczyście!

Najpiękniejsze, najmodniejsze kuchnie w 2018 r. zachwycą nas ponadto słonecznymi, pogodnymi kolorami. Projektanci przekonują, abyśmy w aranżacji wnętrza nie uciekali od charakterystycznych (i charakternych!), radosnych tonacji – np. żółtych (jak Słoneczny Patrol) czy też niebieskich (może Turkusowy Archipelag?). Warto jedną ze ścian lub przynajmniej jej fragment, np. przy blacie roboczym, przeznaczyć na intensywniejszy, kontrastowy odcień, który stanie się motywem przewodnim pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest namalowanie figury geometrycznej lub organicznego kształtu, który zwróci uwagę na dany sektor kuchni. 

Modne kuchnie 2018: zielono mi!

Jeśli przeanalizujemy najnowsze trendy, bez wątpienia zauważymy bardzo wyraźne, świadome nawiązania do natury – zarówno na poziomie kolorów, jak i dodatków. Wokół nasyconej, intensywnie zielonej tonacji możemy zorganizować całą aranżację – do koloru ściany dopasować także barwę poszczególnych dodatków, krzeseł ustawionych przy kuchennej wyspie oraz grafik na półkach. Co ciekawe, głęboka, niemal butelkowa zieleń stanowi genialne tło dla białej lub jasnokremowej zastawy stołowej, delikatnych filiżanek i kubków oraz elementów z naturalnego (i niepomalowanego!) drewna. 

Modna kuchnia 2018 5
Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...