modne odcienie rozu

Triumf różu. Najmodniejsze odcienie różu w 2018

Różowy kojarzy nam się wyłącznie ze słodkim i uroczym, ale jakże infantylnym pokojem dziecięcym, lalkami Barbie i kucykami Pony, oglądanymi przez szybę cukierni makaronikami i ociekającymi lukrem pączkami? Pora odczarować ten kolor, nadać mu nowe znaczenie, odkryć w nim zaskakujące, wcześniej niezauważone nuty, refleksy i tony. Wystarczy podejść do różu z otwartością. W końcu każdy z nas był kiedyś małą dziewczynką!

Podsuwane nam przez projektantów palety barw zdumiewają wielopoziomowością. Każda z tonacji ma dziesiątki swoich kolorystycznych wariacji, każda zachwyca delikatnością i subtelnością lub głębokimi, nasyconymi refleksami. Wybierając róż, nie jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na jego słodko-dziecięcą odsłonę. Popularne odcienie różu oscylują wokół tych wyjątkowo ulotnych, nieznacznie ocierających się wręcz o gamę pochodnych bieli (jak Czysty Róż), by przejść następnie do mocniejszych, bardziej nasyconych tonacji (np. Kwitnący Migdałowiec), aż po głębokie, mocne kolory fuksji czy malin (może Niedelikatnie Różowy?). 

Uniwersalne różowe ściany

Różowy okazuje się wyjątkowo uniwersalny i wszechstronny. Nie jest zarezerwowany dla jednej konwencji – bardzo dobrze radzi sobie we wnętrzach o odmiennym charakterze i w różnym stylu. Różowe ściany podkreślą ponadczasowy czar mieszkania vintage oraz znakomicie wpiszą się w klasyczne wnętrze. Paradoksalnie znakomicie poradzą sobie w domu urządzonym w duchu skandynawskim, opanowanym zazwyczaj przez zimne odcienie. Ciemne, naturalne drewno, miękkie faktury i tkaniny, bibeloty, dodatki i detale nadadzą pomieszczeniom kameralnego, wręcz intymnego charakteru – różowe wnętrza zachęcają do niczym niezakłóconego odpoczynku, błogiego relaksu i odcięcia się od świata. 

Różowe ściany w odsłonie pink Millennial

Różowy zawładnął wyobraźnią projektantów, designerów, a nawet… twórców filmowych. Różowe wnętrza, które widzieliśmy w filmie Wesa Andersona „Grand Budapest Hotel” na tyle zachwyciły widzów i krytyków, że zdecydowano się powołać do życia nowy odcień, tzw. pink Millennial, róż policzków, o brzoskwiniowej tonacji, stonowany i wyważony. Pink Millennial stał się swego rodzaju manifestem pokolenia Y, a do wnętrz – odrzucając już na bok kwestie ideologiczne – wprowadził swego rodzaju nonszalancki szyk, zarazem swobodę, jak i elegancję. 

Najpiękniejszy Różowy a brąz

modne odcienie rozu 3

Kolejnym odcieniem różu, bez którego nie może obejść się nowoczesne wnętrze, jest Różowy a brąz, Kolor Roku 2018 Dulux. To kojąca, spokojna tonacja łącząca w sobie urok delikatnego różu oraz ciepło drewna, otulająca jak koc, a przy tym niezwykle soczysta i rześka. Ten odcień różowego pomoże nam stworzyć dom-sanktuarium, dom-twierdzę i dom-schronienie, miejsce, w którym możemy się zaszyć i schować przed światem. Różowy a brąz perfekcyjnie współgra z zimnym marmurem i kolorem miedzi, tonacjami atramentowymi, purpurowymi i kakaowymi, tworząc wyważone, przemyślane, a przy tym energetyczne, dające nam moc i siłę kompozycje.

Różowy niejedno ma imię. Może być słodki, jak w dziecięcym pokoju, lub zachwycać głębią, złożonością. Sprawdzi się we wnętrzu niezależnie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. 

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...