Modny salon 2018

Modne salony 2018 – kojące, przytulne lub rześkie i energetyczne kolory

Jak pomalować salon, aby był funkcjonalny i przytulny, a jednocześnie zgodny z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz? Nic trudnego! Aby stworzyć modny salon w 2018 r. postawmy na miękkie, przytulne tonacje, łączące w sobie różowe i brązowe tony, nie zapominajmy też o zieleniach i szarościach.

Kolory do salonu 2018 – zakochaj się w zieleni

Modny salon w 2018 r. zachwyci nas pięknymi zieleniami. Nie będą to już jednak tylko nasycone, głębokie i butelkowe tonacje, a raczej ich stonowane, wyważone odcienie. Ma to swoje uzasadnienie w psychologii kolorów oraz oczywiście w przemianach społecznych, z których wywodzą się trendy wnętrzarskie. Pęd życia, postępująca urbanizacja oraz wszędobylskość technologii sprawiają, że pragniemy się wycofać – zaszyć się we wnętrzu własnego domu, stworzyć weń sanktuarium, bezpieczną przystań, schron. Zielenie o średniej intensywności to doskonałe tło dla medytacji, rozmyślań czy po prostu odpoczynku i relaksu. Otoczeni lekką zielenią oczyszczamy umysł i uwalniamy głowę od drobnych trudności dnia codziennego.

Jednocześnie nie możemy jednak zapomnieć o pewnym nowoczesnym, nieco ekstrawaganckim sznycie, który wyróżni nasz salon spośród setek innych. Na zieloną ścianą zaaplikujmy kropkę ciepłego koloru, jak np. Różowy a brąz, tworząc tym samym interesujący akcent, który przykuje uwagę do strefy z kanapą. Proste, a jakże genialne, prawda? 

Modne salony 2018 – tylko z odcieniami różu

Modny salon 2018 1

Wspomnieliśmy o różach, lekkich, subtelnych tonacjach, które pięknie komponują się z zielenią. Okazuje się, że to one będą królować na salonach w najbliższych sezonach! Dulux Kolorem Roku 2018 okrzyknął Różowy a brąz, odcień łączący w sobie ciepło naturalnego, ciemnego drewna i gliny, w której chcielibyśmy wręcz zatopić dłonie – to zestawienie sensualne, zmysłowe, przy tym kojące i otulające. Różowy a brąz jest niezwykle uniwersalny i wszechstronny – chętnie wchodzi w związki z innymi kolorami, przyjmując na siebie ich tonacje, refleksy i zmieniając tym samym swój charakter. W towarzystwie granatów (jak Granat Pierwsza Klasa) stanie się zadziorny, ciemne zielenie wyciągną zaś na wierzch pewną drapieżność, o którą byśmy go nie podejrzewali. Z kolei zestawiony z innymi, lekkimi różami (np. Różanym na Test czy tym bardziej Przydymiony Róż) stanie się spokojny i łagodny, podobnie jak w duecie z brązami (może Drzewo Sandałowe?). W przypadku Koloru Roku 2018 nie ma mowy o nieudanych związkach – modne aranżacje salonu w 2018 r. nie mogą się bez niego obejść. 

Modny salon 2018 2

Najmodniejsze salony 2018 – sięgnij po denim

Modny salon 2018 4

W strefie reprezentacyjnej wnętrza króluje także błękit, szczególnie wpadający w subtelne, szare tony. Kolor zachmurzonego nieba, atramentu, dżinsów to zdecydowanie dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam, aby kolory do salonu w 2018 r. wpisywały się we wszelkie trendy, mody i designerskie zestawienia. Odcień Szary Denim, bo o nim mowa, to zdecydowanie dobre rozwiązanie w pomieszczeniu wypełnionym dziennym, naturalnym światłem – udowodni nam, jak wiele zaskakujących tonacji zamyka w sobie. Jest całkiem intensywny, nasycony, najlepiej poradzi więc sobie uzupełniony o lżejszy, ciepły odcień. Wykorzystajmy tu uniwersalność koloru Różowy a brąz, ocieplmy nim denim, pozwólmy obu tonacjom wzajemnie się przenikać. Czysta perfekcja! 

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...