Modna sypialnia 2018

Najpiękniejsze kolory i aranżacje sypialni 2018

Przytulna sypialnia to podstawa komfortu, dobrego samopoczucia i błogiego snu. Modne sypialnie w 2018 r. będą nas więc otulać i dawać poczucie bezpieczeństwa – dzięki swojej przemyślanej kolorystyce. Sprawdź, jakie kolory to strzał w dziesiątkę!

Związek pomiędzy tym, jak postrzegamy świat oraz barwami, którymi się otaczamy jest oczywisty. Już dawno dostrzegli to projektanci i designerzy, co roku proponują więc nowe, piękne odcienie, które perfekcyjnie wpisują się w naszą codzienność. W kolejnych sezonach będziemy przebierać w ciepłych, wpadających w róż brązach, nasyconych, tajemniczych zieleniach, rozmytych błękitach, lekkich fioletach. Kolorystyczna rewolucja nie ominie również sypialni! Podpowiadamy, jak pomalować najmodniejsze sypialnie w 2018 r. 

Modne sypialnie 2018: połączenie różu i brązu

Zdaniem socjologów zmęczyliśmy się ciągłym pośpiechem, pędem oraz wypełnionym zgiełkiem i hałasem chaotycznym miastem – czujemy potrzebę wyhamowania, zwolnienia, w końcu zatrzymania się. Wnętrze naszego domu jest wręcz do tego stworzone! Modna sypialnia w 2018 r. zachwyci nas więc najpiękniejszymi odcieniami brązu, które – według psychologii kolorów – dają nam poczucie bezpieczeństwa, pozwalają się uspokoić, wypełniają naszą potrzebę ciepła. Dzięki nim staje się komfortowym, kojącym miejscem, za którego drzwiami zostawiamy rozterki i kłopoty. Doskonale wpisuje się w to Różowy a brąz, Dulux Kolor Roku 2018. Ten wielopoziomowy, złożony, ale przy tym prostolinijny odcień zamyka w sobie delikatne nuty naturalnego drewna oraz subtelne tony gliny. Możemy zestawić go z kolejnymi różowymi tonacjami, jak Czysty Róż i Różany na Test bądź zrównoważyć granatem (np. Granat Pierwsza Klasa?) lub fioletem (może Lawendowa Dolina?). 

Modna sypialnia 2018 2

Kolory do sypialni 2018: róże i jeszcze trochę różu

Tak, róże to także strzał w dziesiątkę – nie tylko jaka uzupełniająca, ale również główna, przewodnia tonacja. Kobiece, romantyczne, ale przy tym bardzo praktyczne róże pozwolą nam na stworzenie we wnętrzu sypialni prywatnego sanktuarium i enklawy spokoju. Perfekcyjnie w nowoczesnej aranżacji zagrają lekkie, różowe tony, jak Różany na Test. Możemy postawić także na odcień łączący w sobie róż i subtelny wrzosowy ton, czyli Kwitnący Migdałowiec. Jednocześnie nie zapominajmy, że najmodniejsze aranżacje sypialni w 2018 r. chętnie sięgają po kontrastowe, wyraziste połączenia. W związku z tym róż skomponujmy np. z intensywną szarością (jak Zimowa Cisza), a aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wystrój pomiędzy nimi uwiecznijmy linię w kolorze granatu (Granat Pierwsza Klasa). 

Modna sypialnia 2018 3

Aranżacje sypialni 2018: powrót do natury

Modna sypialnia w 2018 r. zachwyci nas także nawiązaniami do natury (jest to oczywista przeciwwaga dla pędzącego, chaotycznego miasta), czyli przede wszystkim urokliwymi, stylowymi zieleniami. Otaczajmy się zielenią, stwórzmy nić porozumienia pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem – zapewnimy sobie efektywny wypoczynek i błogi, niczym niezakłócony sen. Wystarczy, że na zielono pomalujemy jedną ze ścian lub nawet jej fragment, np. centralną część ściany. Łączmy ze sobą subtelne, stonowane (jak chociażby Pąki Akacji) oraz nasycone, głębokie zielenie (np. Zielone Tarasy). Dobrym pomysłem jest skontrowanie zielonych tonów szarościami oraz (tak, znowu!) delikatnymi różami. 

Modna sypialnia 2018 4

Najmodniejsze sypialnie 2018: błękit ponad wszystko

Kolory do sypialni w 2018 r. mogą nawiązywać także do palety barw, którą operuje styl skandynawski. Widzimy tu więc rozmyte, wyważone błękity, szczególnie eleganckie turkusy. Projektanci zachęcają nas jednak do odważniejszych eksperymentów kolorystycznych niż wynikałoby z konwencji skandynawskiej. Dobrym pomysłem jest więc połączenie dwóch odcieni, lekkiego i głębszego oraz zastosowanie mocniejszego akcentu pomiędzy nimi. Odcienie Tu Turkus oraz Szykowny Turkus zdadzą tu egzamin na szóstkę. 

Najmodniejsze sypialnie w 2018 r. zachwycą nas feerią barw. W nowoczesnym wnętrzu spotkają się piękne, nasycone kolory i lekkie, stonowane tonacje. Zręczne łączenie odcieni o różnej temperaturze i intensywności pozwoli nam na stworzenie aranżacji doskonałej. 

Modna sypialnia 2018 7
Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...