Modny salon 2017: zobacz najmodniejsze aranżacje

Salon to centrum domowego życia. Zachwyć swoich gości najmodniejszymi aranżacjami, zgodnymi z duchem trendów wnętrzarskich na rok 2017.

Modny salon 2017 r.? Nie ma tu jednej prawidłowej odpowiedzi. Projektanci zasypują nas pociągającymi, godnymi rozważenia aranżacyjnymi propozycjami. Salon w nowatorskim stylu boho czy może romansujący ze stylem skandynawskim? Spowity w szarościach czy też zachwycający luksusem? Jest w czym wybierać!

Modny salon 2017: boho na nowo

Modny salon 2017 4
Modny salon 2017 4

Rok 2017 będzie czasem powrotu do natury. To najbardziej zauważalna, charakterystyczna tendencja, dająca o sobie znać również w dziedzinie aranżacji wnętrz. Zestresowani, spięci i w wiecznym pędzie pragniemy, aby wnętrze naszego domu dało nam wytchnienie, ukojenie, poczucie bezpieczeństwa. Cóż nadaje się do tego lepiej niż barwy natury? Psychologowie koloru już dawno doszli do wniosku, że w otoczeniu ciepłych, ziemistych brązów czujemy się zrelaksowani, odpoczywamy. Podobnie w przypadku różnorakich odcieni zieleni – od rozmytych, zielonkawych tonacji (np. Zielona Orchidea lub Bambusowy Gaj z palety Kolorów Świata Dulux), po głębokie, zgniłe, niemal butelkowe. Zieleń miętowa, khaki, szmaragdowa, oliwkowa – to kolejne godne rozważenia propozycje.

Te kolorystyczne kombinacje doskonale sprawdzają się w mieszkaniu urządzonym w nowym, odświeżonym stylu boho. Modny salon 2017 nawiązywać może bowiem do atmosfery artystycznej bohemy – stawiamy jednak na jego wyważoną, stonowaną wersję. Nie znajdziemy tu już nieco chaotycznej feerii barw, eksplozji kolorów, wszystko jest dokładnie przemyślane i zaplanowane. Ściany w bezpiecznych kolorach brązu i zieleni, niekiedy też szarości, mają swoją kontynuację na poziomie dodatków; dostrzegamy tu jednak również pewną przeciwwagę. Kolorowy „turecki” dywanik doskonale podkreśli dominujące tu barwy, a drewniana komoda lub stolik – szczególnie z drugiej ręki, poddane renowacji – perfekcyjnie wpiszą się w charakter aranżacji. Możemy sięgnąć tez po wiklinę oraz rattan. Świetnie będą prezentować się tu też rośliny (np. w glinianych doniczkach, kwitnące lub wiecznie zielone; fiołki, paprotki i postawne fikusy) oraz motywy roślin, kwiatów, owadów, liści np. na grafikach – rodem ze starego atlasu przyrodniczego.

Najpiękniejsza tonacja 2017: Szary Denim

Modny salon 2017 2
Modny salon 2017 2

Kolejne najnowsze, kolorystyczne trendy przekonują nas, aby sięgać po nasycone, piękne, głębokie odcienie łączące w sobie tonacje szarości i błękitu. Taką dwoistością zachwyca Szary Denim, odcień mianowany przez projektantów Dulux Kolorem Roku 2017. Modny salon 2017 to zatem miejsce, w którym dominuje intensywna tonacja. Dobrym pomysłem jest zaplanowanie jej tylko na jedną ścianę lub jej fragment. Dzięki zestawieniu z innym kolorem nadamy jej pożądanego charakteru. Szary Denim jest bowiem wyjątkowo uniwersalny i wszechstronny – wchodzi w związki zarówno z odcieniem ochry, mocnego fioletu, brudnego różu, jak i bordo. Możemy go połączyć również z delikatnymi szarościami, błękitami (do nich w końcu mu najbliżej) bądź przełamać zielenią lub subtelnym brązem.

Mieszkaj luksusowo!

Modny salon 2017 3
Modny salon 2017 3

Z jednej strony mamy więc nieco nieujarzmione, odwołujące się do natury boho, z drugiej elegancki Szary Denim, gdzieś pośrodku zaś trend, który zyskał nazwę Niezobowiązujący Luksus. Modny salon 2017 to zatem także miejsce, w którym nade wszystko stawiamy na jakość produktów i materiałów. Jeśli farba do ściany, to tylko najlepsza i dająca najtrwalszy efekt, jeśli drewno, to naturalne, jeśli pled, to z domieszką kaszmiru. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na ograniczenie przedmiotów nagromadzonych wokół nas. Nie potrzebujemy ich przecież aż tak dużo, prawda? A te, które posiadamy, będą nam służyć przez lata.

W modnym salonie 2017 przeważają barwy, które możemy uznać za uniwersalne. Są to przełamane biele, brudne beży, delikatne kremy, niekiedy subtelne szarości. Dzięki nim cała kompozycja jest elegancka, wyważona i spokojna. Tak zaplanowana aranżacja pozwala zwolnić, zebrać myśli i bardzo efektywnie odpocząć.

Projektanci przedstawili nam przynajmniej kilka interesujących propozycji na modny salon 2017. Jak spośród nich wybrać najlepszą, idealną, taką dla nas? To proste. Otaczajmy się kolorami, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, wybierajmy takie aranżacje, które najlepiej pasują do naszego stylu życia. W ten sposób stworzymy wnętrze doskonałe.