Nowoczesny kaloryfer we wnętrzu – najlepsze pomysły


Wymienić, obudować, pomalować – oto kilka sposobów na kaloryfer we wnętrzu. Czy lepiej kupić kaloryfer ozdobny, czy może zdecydować się na malowanie kaloryfera? Jaka obudowa na kaloryfer będzie pasować do aranżacji? Przeczytaj nasz artykuł i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Biel kaloryfera w jasnych mieszkaniach, szczególnie tych świeżo oddanych do użytku, przeważnie w ogóle nie rzuca się w oczy. Jeśli jednak chcesz poeksperymentować z granatem czy nasyconą zielenią, sprawa nieco się komplikuje. Biały kaloryfer pokojowy będzie wyróżniał się na tle ściany w intensywnym kolorze, co negatywnie wpłynie na estetykę wnętrza. Podobnie jest w przypadku starych, zniszczonych grzejników oraz takich, które nie wpisują się w styl aranżacji — niepotrzebnie skupiają na sobie uwagę.

Masz zatem kilka możliwości. Możesz wymienić sprzęty w pomieszczeniu i zainwestować w kaloryfery ozdobne – takie, które będą idealnie korespondować z aranżacją. Wiąże się to jednak z dość wysokimi kosztami. Alternatywnym rozwiązaniem są osłony na kaloryfer – ukryją nieatrakcyjny grzejnik, a jednocześnie będą pełnić funkcję dekoracyjną. Jeżeli zaś design kaloryfera Ci odpowiada i nie planujesz go demontować ani zasłaniać, wystarczy, że przemalujesz urządzenie. Kaloryfer czarny albo szary stanie się nowoczesną ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jak zasłonić kaloryfer? Wypróbuj te sposoby

Kaloryfery montuje się w wyeksponowanych punktach pomieszczenia, przeważnie pod oknem. W związku z tym projekt i styl osłony na kaloryfer musi odzwierciedlać charakter wnętrza. Oto kilka sposobów na pomysłową obudowę na kaloryfer.

Osłona na kaloryfer – kącik do czytania

Chyba każdy mól książkowy marzył kiedyś o takim miejscu. Chcesz wykorzystać parapet i stworzyć tu idealny kącik do czytania książek? Wystarczy, że przedłużysz parapet i obudujesz grzejnik elegancką drewnianą konstrukcją. Ciepła ławka usytuowana tuż nad grzejnikiem i piękne widoki za oknem to dobry przepis na udane popołudnie.

Obudowa na kaloryfer z regałem

Jak zasłonić kaloryfer? Zaprojektuj obudowę połączoną z półką albo regałem. Dzięki temu grzejnik nie będzie rzucał się w oczy – stanie się integralną częścią zabudowy. Dość odważnym, ale praktycznym pomysłem jest wyjście z zabudową pod sam sufit. Półki jako obramowanie okna będą prezentowały się bardzo interesująco.

Gotowa osłona na kaloryfer

Chcesz ukryć stary kaloryfer, ale nie potrzebujesz aż tak dużych zmian w projekcie wnętrza czy wykonywania zabudowy na zamówienie? Sięgnij po gotowe obudowy. Do wyboru masz osłony grzejnikowe wykonane z blachy nierdzewnej, płyt gipsowo-kartonowych, MDF, drewna, a nawet ze szkła. To, która z nich sprawdzi się w Twoim przypadku, zależy przede wszystkim od stylu wnętrza. W przypadku aranżacji klasycznych, ale też skandynawskich i prowansalskich dobrym rozwiązaniem jest drewniana obudowa na kaloryfer. Z kolei w styl nowoczesny wpisze się maskownica na kaloryfer wykonana z MDF albo ze szkła. Osłona z blachy to zaś świetny dodatek do wnętrza loftowego.

 

Jak zakryć stary kaloryfer? Malowanie kaloryfera na wybrany kolor

kaloryfer czarny

Z drugiej strony w większości z wymienionych przypadków egzamin zda po prostu malowanie kaloryfera. Wystarczy, że sięgniesz po odpowiednią farbę – np. Dulux Rapidry lub Dulux Szybka Odnowa Kaloryfery – a osiągniesz świetny efekt i przyciągający wzrok kolor. W zależności od swojej koncepcji wnętrza możesz zaplanować malowanie kaloryfera na czarno (czarny kaloryfer wygląda elegancko i nietuzinkowo), szaro (kaloryfer szary to doskonały dodatek do wnętrz klasycznych i skandynawskich), ale też na czerwono, żółto czy zielono. Dzięki temu to niepozorne urządzenie stanie się niezaprzeczalną ozdobą aranżacji.

Przeczytaj naszą instrukcję odnawiania kaloryfera i dowiedz się, jak go pomalować, aby prezentował się nienagannie.

Kaloryfer łazienkowy, w kuchni albo w salonie już nie wygląda tak dobrze, jak kiedyś? Masz kilka możliwości. Najprostszym sposobem na stary kaloryfer jest jego malowanie. Jeśli użyjesz do tego sprawdzonych farb i prawidłowo przygotujesz podłoże, urządzenie będzie jak nowe.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...