kolor oliwkowy z czym łączyć

Kolor oliwkowy we wnętrzach

Wobec koloru oliwkowego trudno przejść obojętnie! Sprawdź, z czym łączyć kolor oliwkowy oraz w jakich pomieszczeniach go wykorzystać.

Oliwkowy kolor ścian to dobry pomysł, jeśli we wnętrzu swojego domu szukasz odpoczynku i relaksu. Zestaw oliwkowy odcień zieleni z innymi kolorami, a stworzysz wyjątkową aranżację – jedyną w swoim rodzaju.

Kolor oliwkowy – czym się wyróżnia?

kolor oliwkowy farby

Kolor oliwkowy można opisać jako przybrudzony żółtozielony. Czasami mylimy go z khaki, który jednak jest odcieniem bardziej ziemistym i wpadającym w szarość.

Oliwkowy to tonacja koloru zielonego, w związku z czym wyraża sobą spokój. Kojarzy się z przyrodą i roślinnością, dzięki czemu we wnętrzach daje uczucie ukojenia.

Oprócz podstawowego odcienia oliwkowego możesz wybierać tonacje jaśniejsze, rozmyte lub ciemne, brudnozielone. Dobrym pomysłem jest stopniowanie nasycenia odcienia w poszczególnych pomieszczeniach. Przykładem oliwkowego odcienia jest Plantacja Kawy z palety Dulux Kolory Świata.

Kolor oliwkowy we wnętrzu – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

oliwkowy kolor ścian

Kolor oliwkowy w pokoju to najprostszy sposób na wypracowanie wnętrza, w którym będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo. W otoczeniu spokojnych zielonych tonów efektywnie odpoczniesz i nabierzesz dystansu do codziennych spraw. Opierając się na wiedzy o oddziaływaniu kolorów na ludzką psychikę, wykorzystaj farbę w kolorze oliwkowym w aranżacji poszczególnych pomieszczeń:

  • kolor oliwkowy w salonie – sposób na relaks po długim dniu. Uzupełnij wnętrze o bujne rośliny oraz elementy z naturalnego drewna, aby osiągnąć świetny efekt;
  • oliwkowy kolor ścian w sypialni – z tego samego powodu oliwkowy jest bardzo chętnie wybierany do sypialni. Zielenie działają na nas wręcz terapeutycznie – podobnie jak błękity ułatwiają zasypianie;
  • oliwkowe ściany w kuchni – to przepis na prostolinijną i naturalną kuchnię, w której będziesz z przyjemnością spędzać czas;
  • oliwkowy kolor ścian w domowym biurze – pomoże obniżyć poziom stresu, zapewniając tym samym większą efektywność pracy.

Z czym łączyć kolor oliwkowy?

kolor oliwkowy do czego pasuje

Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych połączeń koloru oliwkowego z innymi barwami. W zależności od tego, w jakim zestawieniu zostanie wykorzystany, nabiera odmiennego wyrazu:

  • kolor oliwkowy i róż – łączenie zielonego i różu może zaskakiwać, ale we wnętrzach sprawdza się bardzo dobrze. Doskonale współgrają ze sobą stonowane odcienie, czyli np. jasny oliwkowy odcień oraz Różowy a Brąz;
  • kolor oliwkowy i turkus – nasycona oliwka i głęboki turkus – kompozycja z charakterem! Można ją uzupełnić o detale w głębokiej zieleni (np. Zieleni Boho) oraz w złocie;
  • kolor oliwkowy i zielenie – dobrym pomysłem jest oparcie całej kompozycji o zielenie w różnej tonacji i o różnym nasyceniu;
  • kolor oliwkowy i żółty – aby wypracować pozytywną aranżację, warto połączyć ze sobą naturalne, pogodne kolory;
  • kolor oliwkowy i biel – takie zestawienie zawsze jest udane, niezależnie od stylu wnętrza. Biel podkreśli oliwkową tonację i sprawi, że będzie wyraźniejsza.

Styl wnętrza: do czego pasuje kolor oliwkowy?

W zasadzie trudno wymienić style aranżacji, do których nie pasuje kolor oliwkowy. Oliwkowa farba sprawdzi się do malowania wnętrz w przeróżnym stylu. To szczególnie dobry wybór w przypadku aranżacji klasycznych, w których uwzględniono elementy wyposażenia z drewna. Doskonale wypada w naturalnych wnętrzach eko oraz boho. Styl nowoczesny to kolejny przykład (szczególnie, jeśli postawisz na kontrast koloru oliwkowego i bieli lub czerni). Do wnętrz eleganckich, glamour pasuje zestawienie oliwkowej zieleni oraz turkusu.

To znakomita propozycja do wnętrz o różnym charakterze. Okazuje się, że miłośnicy oliwkowych tonacji wybierają je również na elewacje domu. Kolor oliwkowy wewnątrz i na zewnątrz to prosta recepta na konsekwentny projekt.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...