Modne pomysły na dekoracje ścian

Kolorowe pasy, koła, fale, a może szachownica? Zobacz, jak dzięki modnej dekoracji ścian, możesz całkowicie odmienić swoje mieszkanie.

Wystrój opiera się na kolorach! Decyzje dotyczące kolorów ścian zaważą więc na finalnym efekcie. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić, aby uatrakcyjnić wnętrze. Zaplanujmy arcyciekawe dekoracje ścian.

Paski – dobry pomysł na dekorację ścian

Pomysł na dekorację ściany
Pomysl na dekoracje sciany

Jeśli szukamy nietuzinkowego pomysłu na dekorację ściany, pomyślmy o paskach. Paski na dobre zadomowiły się w aranżacji wnętrz – okazało się, że są bardzo uniwersalne. Kontrastujące ze sobą elementy uzupełnią mieszkanie w stylu nowoczesnym, a pomalowane na przyciągającą wzrok barwę znakomicie wpiszą się w stylistykę glamour. Konwencja retro, prowansalska, a nawet skandynawska – dekoracje ścian oparte na paskach także w nich odnajdą swoje miejsce.

Mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o konfiguracje czy wybór kolorów. Postawmy na dynamikę i sięgnijmy po kontrasty (no granat z bielą) lub delikatny efekt rozmycia, czyli płynnie przechodzące w siebie kolory. Jak udekorować ścianę? Paski to tylko jedno z wielu możliwych rozwiązań. Projektanci coraz większą uwagę zwracają na aranżację okna. Na jednym biegunie mamy przeróżne ozdobne karnisze, firaneczki, lampiony, bibeloty, na drugim zaś – nagi otwór okienny. Okno zostaje oczyszczone z wszelkich ozdób, samo w sobie jest bowiem interesującym detalem. Warto je zatem zaakcentować w inny sposób. Wystarczy zaplanować kolorystyczne obramowanie. Oryginalnie będzie prezentować się szczególnie ramka przesunięta o kilkanaście centymetrów względem otworu. Precyzyjnie dobierzmy tu kolor obramowania, dzięki czemu stanie się przyciągającym spojrzenie akcentem. Np. na tle ściany pomalowanej na subtelny odcień Beżowego Pledu (z Kolorów Świata Dulux) niebanalnie będzie prezentował się motyw zieleni (Zielone Tarasy).

Dekoracja ściany – inspiracje, które musisz poznać

Pomysł na dekorację ściany
Pomysl na dekoracje sciany 2

Jeżeli oryginalność to nasze drugie imię, pomyślmy o uwiecznieniu na ścianie efektownej szachownicy lub motywu diamentu. Choć wymagać będzie to od nas nieco pracy, stworzymy dzięki temu znakomitą oprawę kącika pracy lub strefy wypoczynkowej w salonie. Podobnie w przypadku efektu ombre, zaczerpniętego ze świata mody. Ombre to znakomity pomysł na dekorację ściany w salonie, szczególnie w dużym wnętrzu zaprojektowanym na planie otwartym. Połączmy tu dwa odcienie jednego koloru, ale oddalone od siebie na palecie (może Królewski niebieski i Niezmącony Lazur?) lub postawmy na przenikanie się odcieni ton w ton.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...