Przestrzeń do świadomego życia

Stwórz świadomą przestrzeń mieszkalną za pomocą naturalnych kolorów i organicznych kształtów.

Brak

Coraz częściej zastanawiamy się nad tym, jak jesteśmy związani z otaczającym nas światem. Nie wystarcza nam już tylko wnoszenie do domów elementów natury, ale chcemy świadomie żyć z nią w zgodzie. Zarówno jeśli chodzi o równowagę ekologiczną, jak i o tworzenie miejsca, w którym będziemy się dobrze czuli.

Paleta kolorów na rok 2017 zawiera wiele kolorów natury — które mogą być wspomagane organicznymi kształtami i elementami, które wytwarzają atmosferę spokoju i równowagi.

Nowi romantycy

Botaniczne motywy, naturalne tkaniny i organiczne materiały łagodzą atmosferę wnętrz.
Jasne pomieszczenie z roślinami

„W modzie i designie widać powrót do motywów romantycznych”, mówi projektantka kolorów Louise Tod. „Ludzie są bardziej świadomi swojego wpływu na środowisko naturalne”. To znajduje odzwierciedlenie w projektowaniu wnętrz z użyciem łagodnie łączących się ze sobą motywów roślinnych, naturalnych tkanin i organicznych materiałów.

Żyj świadomie

Używaj prostych, ręcznie malowanych motywów, aby wydobywać poszczególne kolory w pokoju.
Naturalna sypialnia

Ten nowy trend jest bardzo dużym stopniu inspirowany naturą i ekologią, ale w praktyce chodzi o umieszczenie we wnętrzu domu tych wartości, które są dla nas najważniejsze. Łącząc palety niebieską i zieloną ze starymi, odzyskanymi meblami i przedmiotami, tworzymy nowy rodzaj eklektyzmu inspirowanego naturą.

Ręcznie malowane elementy i organiczne motywy dodają artystycznego wyrazu. „Cudowną cechą tego kierunku w dekorowaniu wnętrz jest to, że choć u jego źródła leży pasja i głębokie zaangażowanie, to efekt końcowy jest kojący”, zauważa Louise.

Rozmyte linie

Aby nadać pomieszczeniu organiczny wygląd, maluj swobodnie, unikając ostrych linii.
Zielony pokój z klatką schodową

Odrzuć twarde, proste linie na rzecz kształtów „niedokończonych” i spokojnych. Spróbuj łączyć ze sobą na ścianie jasne i ciemne barwy z jednej palety, pozostawiając między nimi śmiałe pociągnięcia pędzla, i używaj organicznych przedmiotów, miękkich narzut i roślin, by łagodzić charakter wnętrza.

Świeżość i nowoczesność

„To nadal nowoczesny wygląd”, podkreśla Louise. „Więc nie przesadzałabym z bibelotami czy pstrokatymi tkaninami”. To paleta barw powinna tworzyć poczucie harmonii. „Połączenie kolorów zielonego i liliowego tworzy uspakajającą atmosferę”, dodaj. Uważaj, by nie przesadzić z ilością przedmiotów w pomieszczeniu i staraj się swobodnie połączyć ze sobą naturalne elementy wnętrza.

Obejrzyj film i przeczytaj więcej

Aby uzyskać więcej inspiracji, przeczytaj jak stworzyć romantyczną atmosferę {link to story}.

Uzyskaj żądany wygląd przy pomocy tych farb:

U1.09.60 – 54BB39/103
H9.09.69 – 13GY52/120
L2.18.16 – 01GG07/070
LN.02.77 – 94GY66/038
H0.35.29 – 87YY13/208
Y7.03.63 – 11RR43/050