Salon w stylu glamour - aranżacja

Dowiedz się, jak dobrać zestawienie kolorystyczne do salonu zaaranżowanego w pełnym blasku i przepychu stylu glamour.

„Pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś”. Znamy to prawda? Styl glamour w salonie stanie się naszą - bardzo dobrą - wizytówką. Od progu wysyłana jest tu jasna informacja: domownicy mają dobry styl, cenią niekonwencjonalne połączenia, choć są jednocześnie przywiązani do tradycji. Aranżacja w stylu glamour w salonie świadczy o umiejętności żonglowania konwencjami i stylami, dodatkami i detalami.

Salon w stylu glamour: ach, te dodatki!

Klasyczne świeczniki, interesujące grafiki na ścianie czy nawet stoliczek przy fotelu utrzymany w tonacji starego, nieco porysowanego złota – to dzięki takim przedmiotom kreujemy klimat wnętrza.
Salon w stylu glamour: ach, te dodatki!

Czego nie może zabraknąć w salonie w stylu glamour? Przede wszystkim srebra i złota oraz innych „błyskotek” i połyskliwych elementów. Klasyczne świeczniki, interesujące grafiki na ścianie czy nawet stoliczek przy fotelu utrzymany w tonacji starego, nieco porysowanego złota – to dzięki takim przedmiotom kreujemy klimat wnętrza. Nie zapomnijmy również o lampach z abażurem z frędzelkami oraz klasycznych kryształowych żyrandolach, aranżacja w stylu glamour pełnią blasku przemawia bowiem dzięki odpowiednim warunkom oświetleniowym (jej walory dostrzeżemy przede wszystkim w lekkim półmroku).

Salon w stylu glamour, czyli eleganckie meble

Klimat salonu w stylu glamour tworzą również, a może przede wszystkim, meble.
Salon w stylu glamour, czyli eleganckie meble

Klimat salonu w stylu glamour tworzą również, a może przede wszystkim, meble. Przeszukujmy więc pchle targi, komisy oraz serwisy internetowe – może znajdziemy tam zabytkowy, ludwikowski fotel? Wysokie podłokietniki, pikowana tapicerka i te finezyjne zdobienia! Jeśli chodzi o materiały, stawiamy na skórę lub miękki, subtelny plusz. Styl glamour w salonie potrzebuje ponadto dopełnienia w postaci kanapy – również w podobnej konwencji, na zdobionych nóżkach. Nie możemy pominąć poduszek – połyskliwych, eleganckich, często atłasowych.

Salon w stylu glamour: postaw na kolory

Dopełnieniem kompozycji są kolory. Na prowadzenie wychodzą odcienie intensywne, odważniejsze niż w innych wnętrzach. Choć czarne ściany nie należą do najbardziej popularnych, w aranżacji salonu w stylu glamour doskonale komponują się z eleganckimi meblami i dodatkami. Jeśli czerń to dla nas jednak zbytnia ekstrawagancja, zdecydujmy się na głębokie szarości, np. odcień Nocna Wyprawa z palety Kolorów Świata Dulux. Dobrym kolorystycznym kierunkiem jest także turkus (np. EasyCare Szykowny Turkus), który w odpowiednim towarzystwie – złota, srebra i błyszczących dodatków - nabiera bardzo eleganckiego wyrazu. Równie dobrze poradzi sobie kolor szmaragdowy lub koralowy czy nawet piaskowy, beżowy czy brązowy. Wszystko zależy od charakteru wnętrza.

Salon w stylu glamour to precyzyjna kombinacja. Wszystko musi tu do siebie pasować – nie możemy pozwolić sobie na przypadkowość. Na szczęście wypracowanie takiej kompozycji jest prostsze niż nam się wydaje.