Sypialnia w stylu boho – kolorowo i niekonwencjonalnie

Sypialnia boho jest kolorowa i oryginalna – łączy w sobie stylistykę artystycznej bohemy z hipisowskim luzem i motywami etnicznymi. Przeczytaj, jak dzięki kolorom ścian i dekoracjom wprowadzić styl boho do sypialni.

Sypialnia w stylu boho to połączenie pozornie niepasujących do siebie motywów i wzorów. Elementy etniczne i ludowe przeplatają się tu z nowoczesnymi, a intensywne kolory łączą się ze stonowanymi, szczególnie na poziomie ścian. Jedyne, czego tu nie uświadczymy, to minimalizm i ograniczenie.

Przetestuj kolor!

Chcesz wiedzieć, jak ten kolor będzie wyglądał na Twojej ścianie? Kup tester koloru!

Sypialnia w stylu boho, czyli fuzja stylów, nurtów i detali

 

Styl boho zaprasza nas do świata artystycznej bohemy, nieposkromionej cyganerii, wesołej ferajny prowadzącej niezobowiązujący, niekonwencjonalny i niebanalny styl życia oraz według podobnego klucza organizującej przestrzeń wokół siebie. Najbardziej charakterystyczne jest zjednoczenie w jedną całość kilku wyrazistych motywów. W sypialni boho znajdziemy zatem pamiątki przywiezione z dalekich podróży – raczej z przepełnionych magicznymi barwami i aromatami Indii i Bliskiego Wschodu niż ze słynącej z minimalizmu Japonii; intrygujące fotografie z różnych zakątków świata, jak również dzieła sztuki awangardowej, grafiki i plakaty. Nie może tu też zabraknąć nawiązań do przyrody, członkowie bohemy artystycznej pielęgnują bowiem swój związek z naturą. Absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia są zatem rośliny doniczkowe – mogą stać się głównym motywem aranżacji. We wnętrzu powinno pojawić się także drewno, chociażby pod postacią mebli z recyklingu, czyli poddanych twórczemu odświeżeniu, oraz żelazo, jak i bawełna oraz len. Tekstylia, szczególnie pod postacią dziesiątek kolorowych poduszek, to kolejny must have sypialni w stylu boho. Całość uwieńczy bezpretensjonalna narzuta z charakterystycznego, pogniecionego lnu. Nie zapomnijmy też o elementach oświetlenia, które dodadzą wnętrzu pożądanego klimatu. Przydadzą nam się latarenki oraz lampiony, które doświetlą pomieszczenie.