Szary pokój młodzieżowy – to się sprawdzi!

Uniwersalne szare ściany będą doskonale pasować do jaskrawych mebli, plakatów i rozmaitych trofeów, które Twój nastolatek przyniesie do domu.

Odpowiedź jest prosta: ależ oczywiście! Według psychologii kolorów to barwa kojarzona z wyciszeniem, pomagająca w odnalezieniu równowagi, harmonii ze światem oraz uporządkowaniu emocji. Pokój młodzieżowy w szarościach pozwoli więc na spokojny wypoczynek po długim dniu w szkole oraz pomoże nastolatkowi w skupieniu.

Szary pokój młodzieżowy: od ulotnych odcieni po grafit

Szare ściany w pokoju młodzieżowym
Szare sciany w pokoju mlodziezowym 2

Szarość to doskonała barwa bazowa oraz punkt wyjścia do kolorystycznych kombinacji. Co więcej, bardzo dobrze radzi sobie przynajmniej w kilku różnych konwencjach. Rozmyte, delikatne odcienie (jak Niewzruszona Szarość z Dulux EasyCare) perfekcyjnie wpiszą się w stonowane i nieco surowe wnętrza skandynawskie. Jeżeli zaś nastolatek preferuje styl minimalistyczny, nowoczesny, warto sięgnąć po ciemniejsze, eleganckie tonacje (np. Trwałość Grafitu). Szary, szczególnie delikatnie wpadający w kolor niebieski (jak Szary Denim), stanie się zaś znakomitą oprawą dla wnętrz glamour.

Miejmy na uwadze, że szare ściany w pokoju młodzieżowym wymagają skrupulatnego zaplanowania. Dobrym pomysłem jest zestawienie ze sobą jasnych oraz ciemniejszych odcieni. W ten sposób wpłyniemy na optyczny odbiór pomieszczenia (dzięki odpowiedniemu zastosowaniu kolorów pokój może wydawać się szerszy lub wyższy niż jest w rzeczywistości) lub wyodrębnimy we wnętrzu poszczególne strefy formalne, przeznaczone chociażby na odrabianie lekcji lub granie na komputerze. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy dane fragmenty ścian (lub całe ściany!) pomalować na ciemniejszy kolor niż pozostałe.

Pokój młodzieżowy w szarościach – jak łączyć z innymi kolorami?

Szare ściany w pokoju młodzieżowym
Szare sciany w pokoju mlodziezowym 3

Szarości możemy oczywiście zestawiać z szarościami, dawkując nasycenie koloru. Z drugiej strony nie zapominajmy, że barwa szara to idealny kompan dla pozostałych kolorów. W zasadzie nie ma barwy, która nie prezentowałaby się dobrze w towarzystwie szarości. Pokój młodzieżowy w szarościach możemy zatem uzupełnić m.in. o tonacje pomarańczowe, turkusowe czy zielone.

Kolor szary warto kontynuować na poziomie sprzętów, przynajmniej kilku z nich. Dzięki temu stworzymy nić porozumienia pomiędzy ścianami a np. meblami. Szare wezgłowie łóżka, szary fotel czy pufa perfekcyjnie odnajdą się w tak zaaranżowanej przestrzeni. Dodatki dobierajmy już jednak opierając się na zasadzie kontrastu. Do wspomnianych odcieni pomarańczu, turkusu czy zieleni, dołączyć może biel, czerń, a nawet róż czy ochra. Wszystko zależy od charakteru wnętrza oraz oczywiście – kolorystycznych preferencji młodego człowieka.

Szare ściany pokoju młodzieżowego to zdecydowanie dobry wybór. Jest uniwersalny i wszechstronny, prosty w obsłudze i bardzo stylowy. Dzięki niemu wypracujemy nietuzinkowe, dedykowane nastolatkowi wnętrze.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...