Kolorowe pomysły na pokój dziecięcy

Wyraź swój styl, stosując w pokoju dziecięcym pomysły dekoracyjne, które łamią dotychczasowe reguły.

„Pokój dziecięcy jest gotowy do malowania, ale nie chcemy tradycyjnych rozwiązań. Jak stworzyć stylowe, indywidualne zestawienie kolorystyczne, które wszystkim się spodoba?”

Odważne style zwykle trafiają do kosza, gdy chodzi o dekorowanie pokoju nowego członka rodziny. Jeśli jednak masz już dość przeuroczych, lecz mdłych aranżacji, nie martw się, istnieją też inne.

Tutaj wyjaśniamy, jak przygotować przyjazny dla dziecka pokój, który łamie dotychczasowe reguły i spodoba się rodzicom, którzy nie wybierają utartych szlaków.

1. Zderzenie kolorów

Jeśli, dekorując dom, często przekraczasz granice, z pewnością spodoba Ci się przyciągająca wzrok stylizacja kolorystyczna, która będzie stanowić wyzwanie dla zmysłów i będzie wizualnie stymulować Twoje niemowlę.
Jaskrawożółty pokój dziecięcy

Jeśli, dekorując dom, często przekraczasz granice, z pewnością spodoba Ci się przyciągająca wzrok stylizacja kolorystyczna, która będzie stanowić wyzwanie dla zmysłów i będzie wizualnie stymulować Twoje niemowlę.

Wypróbuj przydymiony róż i żółtawy brąz, aby uzyskać miękki efekt, albo połącz cytrusowe odcienie, takie jak Cytrynowy Sad i Dojrzewający Banan, aby uzyskać jaskrawą aranżację.

Świeża biel na suficie zrównoważy całość. Dzięki niej gryzące się kolory nie będą wyglądać przytłaczająco.

2. Sufit w pokoju niemowlaka

Jeśli masz wysokie sufity i chcesz, aby pomieszczenia były przytulniejsze, wybierz cieplejsze kolory, takie jak fuksja, śliwka lub mandarynka.
Ciepła paleta kolorów

Jeśli zderzenie kolorów na ścianach to zbyt wiele, ale chcesz wprowadzić do pokoju coś, na czym dziecko będzie mogło zawiesić wzrok, pomaluj sufit na jaskrawy kolor. To nie tylko olśniewający (i zaskakujący) punkt centralny, ale i sprytny sposób na wprowadzenie odważniejszego elementu do poza tym spokojnej i stosunkowo neutralnej stylizacji.

Jeśli pokój dziecięcy jest dość mały, a chcesz wizualnie podnieść sufit, wybierz chłodne, blade odcienie, takie jak turkusowy, błękitny czy zielony. Jeśli masz wysokie sufity i chcesz, aby pomieszczenia były przytulniejsze, wybierz cieplejsze kolory,takie jak pomarańcz czy fuksja.

3. Wybierz motyw

Tematyczny pokój dziecięcy to nie tylko świetny sposób na dzielenie się z maluchem wspomnieniami, to również doskonały pomysł na personalizację przestrzeni.
Pokój dziecięcy jak z kreskówek

Dekorowanie sypialni malucha to świetna okazja na powrót to własnego dzieciństwa.

Masz ulubioną kreskówkę lub postać rysunkową ze swojego dzieciństwa? A może książkę lub specjalną kołysankę, którą śpiewali Ci rodzice. Cokolwiek to jest, może warto to wykorzystać do stworzenia kolorowego muralu w pokoju dziecka?

To nie tylko świetny sposób na dzielenie się z maluchem wspomnieniami, ale i doskonały pomysł na personalizację przestrzeni.

4. Stwórz niezwykłą ścianę dekoracyjną

Użyj aplikacji Dulux Visualizer, aby poeksperymentować z odważnymi odcieniami przed zakupem.
Zwizualizuj temat pokoju dziecięcego

Ściana akcentująca wnętrze to prosty sposób na dodanie koloru do pokoju dziecięcego, a przy tym na zabawę. Wybierz ścianę, która ma przyciągać wzrok po wejściu do pokoju, najlepiej tę bez okien czy drzwi.

Piękno ścian akcentujących polega na tym, że można je łatwo zmienić, więc jeśli chodzi o odcień, nada się właściwie każdy. Jeśli kolor pozostałych ścian jest neutralny, warto wybrać odważną barwę, np. mandarynkową, fluorescencyjną żółć czy żółtozieloną.

Użyj aplikacji Dulux Visualizer, aby poeksperymentować z odważnymi odcieniami przed zakupem.

Po pobraniu aplikacji na smartfon lub tablet po prostu przytrzymaj urządzenie przy ścianie, którą chcesz pomalować, wybierz kolor z palety farb Dulux i dotknij ekranu, aby natychmiast zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja ściana po pomalowaniu.