Trendy wnętrzarskie 2017: zobacz najmodniejsze aranżacje

Wnętrza industrialne, skandynawskie, glamour, a może coś zupełnie innego? Przeczytaj, jakie style aranżacji wnętrz będą królowały w roku 2017.

Każdy kolejny sezon rodzi nowe trendy w aranżacji wnętrz, wyróżnia nowe kolory i inne materiały. Z drugiej strony z piedestału wcale nie schodzą te konwencje, którymi zachwycaliśmy się rok, dwa czy kilka lat temu. Sprawdź, na jakie trendy i barwy zwrócić uwagę w 2017.

Piękna Skandynawia

Trendy wnętrzarskie 2017 roku nie kłamią: nadal będziemy zachwycać się prostymi aranżacjami w stylu skandynawskim. Jesteśmy nieco przesyceni kolorystycznym rozpasaniem i nagromadzeniem detali. Pragniemy uporządkować swoje wartości i priorytety, co rozpoczynamy od zrobienia porządków w otaczającej nas przestrzeni. Stawiamy na nienachalne, stonowane kolory: szarości (jak Skaliste fiordy z palety Kolorów Świata Dulux), błękity (piękna Bezbłędny Błękit z linii EasyCare) oraz przełamane biele (może by tak Białe Noce?).

Podobne tendencje okazują się decydujące podczas urządzania wnętrza. Modne mieszkanie 2017 roku, utrzymane w konwencji skandynawskiej, zachwyca naturalnymi materiałami. Drewniana, jasna podłoga z widocznym usłojeniem to podstawa. Oprócz tego drewniane, klasyczne meble. Sięgamy tu po klasyki szwedzkiego czy duńskiego oraz polskiego wzornictwa (Polska ma się bowiem czym w tym temacie pochwalić!). Całość dopełnią miękkie, np. lniane, poduchy w przyciągającym wzrok kolorze, który zrównoważy jednostajną kompozycję; interesujące grafiki, świece, wazoniki, zdjęcia.

Triumfalny powrót Boho

Trendy wnętrzarskie 2017 2
Trendy wnetrzarskie 2017 2

Trendy we wnętrzach 2017 okazują się być bardzo konsekwentne. Obok niesłabnącej mody na Skandynawię obserwujemy triumfalny powrót stylu Boho – w nieco zmienionym, odświeżonym wydaniu. Boho towarzyszą podobne założenia, co stylowi skandynawskiemu: jest to konwencja świadoma, ekologiczna, prostolinijna. Nie spotkamy tu już nieograniczonej feerii barw, tak jak miało to miejsca lata wcześniej. Kolory są tu dobrane bardzo precyzyjnie. Bazujemy m.in. na szarościach i błękitach. Pięknie prezentuje się również ich połączenie, czyli niecodzienny odcień Szary Denim z palety Dulux EasyCare – niezrównany Kolor Roku 2017. Sięgamy także po głębokie, nasycone zielenie.

Perfekcyjnym uzupełnieniem nowego stylu Boho będzie motyw roślin oraz wszelkie motywy botaniczne. Widzimy je na dodatkach, grafikach oraz tkaninach. Oczywiście, nic nie zastąpi żywej roślinności. Nie zapomnijmy zatem o paprotkach, fikusach i egzotycznych drzewkach.

Boho w nowej odsłonie lubi naturalność. Nie może tu zatem zabraknąć drewnianych mebli i naturalnych tkanin. Pojawiające się we wnętrzach przedmioty często mają już swoje lata, pochodzą z drugiej ręki, widać, że były wielokrotnie poddawane renowacji – świadczy to o ich wyjątkowości.

Szyk, klasa, elegancja

Trendy wnętrzarskie 2017
Trendy wnetrzarskie 2017 3

Kolejny trend wnętrzarski 2017 roku Dulux określił jako Niezobowiązujący Luksus. Jest bardzo wyważony, a jednocześnie gustowny, pełen dyskretnej, absolutnie niechełpiącej się elegancji. Docenimy go za bardzo stonowaną, jednostajną kolorystykę – podobnie jak w stylu skandynawskim. Znajdziemy tu zarówno złamane odcienie bieli i szarości (np. Beztroska Zima z Dulux EasyCare) jak i jasnobłękitne tony. Wnętrze staje się naszym prywatnym sanktuarium, w którym możemy wygodnie i komfortowo wypocząć, zapominając o tym, co zostawiliśmy za drzwiami. Jest nowoczesne, jak miasto, w którym żyjemy. Stawiamy tu na jakość, niemal luksus: stół z egzotycznego drewna, skórzane fotele, kaszmirowy, miękki koc przewieszony niedbale przez oparcie krzesła. Co istotne, nie chodzi tu o wartość materialną tych przedmiotów, a ich trwałość i wytrzymałość – będą służyć nam przez lata.

Praca w domu

Trendy wnętrzarskie 2017 4
Trendy wnetrzarskie 2017 4

Modne wnętrze 2017 to też takie, w którym znajdzie się miejsce nasz własny home office. Coraz częściej dom pełni również funkcję biura, w którym rodzą się nowe pomysły na biznes oraz w którym spotykamy się z kontrahentami i klientami, chociażby podczas wideorozmowy! Trendy wnętrzarskie na 2017 rok przekonują nas, że warto wygospodarować oddzielny kącik przeznaczony na pracę, zamiast wykonywać swoje obowiązki wprost z kuchennego blatu czy biurka niedbale wciśniętego pomiędzy stół a kanapę. Dobrym rozwiązaniem jest wizualne podkreślenie odrębności tego sektora – nawet jeśli dzieje się to na poziomie jednego pomieszczenia – za pomocą kolorów. Geometryczny kształt pomalowany na szaro, pasek w kolorze ochry czy koło utrzymane w głębokiej czerwieni zaakcentuje granice, a jednocześnie będzie się niebanalnie komponować z całością aranżacji.

Dziel się przestrzenią

Trendy wnętrzarskie 2017 5
Trendy wnetrzarskie 2017 5

Jak zatem widać, trendy wnętrzarskie 2017 podążają w ślad za zauważalnymi zmianami społecznymi. Nie inaczej jest w przypadku konwencji nazwanej przez ekspertów Dulux Wspólnotą Indywidualistów. Socjologowie dostrzegli, że coraz częściej dzielimy przestrzeń nie tylko z członkami rodziny, ale również ze znajomymi i przyjaciółmi. Tworzymy małą społeczność jednostek o różnych preferencjach i charakterach. Jak zatem zaaranżować wnętrze – tak aby łączyło, a jednocześnie dawało miejsce na zachowanie indywidualizmu? Z pomocą przychodzą kolory! Do salonu czy kuchni utrzymanej w neutralnej, jasnej tonacji (pochodne bieli, delikatne szarości, rozmyte błękity) wprowadźmy odważny akcent kolorystyczny. Niby przypadkowo użyta intensywna żółć, fragment ściany w pięknej, arbuzowej barwie (np. Dulux EasyCare Niebanalnie arbuzowy), figura kolorystyczna w odcieniu ceglanym lub brudnego różu – dzięki nim zaznaczymy dzieloną z innymi przestrzeń, sprawimy, że będzie bardziej ekspresywna, mniej ułagodzona; kreatywna, sprzyjająca współpracy, radosna.

Projektując wnętrze swojego domu i mieszkania, naśladujmy trendy. Inspirujmy się i czerpmy wzorce! Z drugiej strony pamiętajmy, że w modzie, także dotyczącej wnętrz, chodzi o to, aby była wygodna i komfortowa dla nas, domowników.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...