Kup tester koloru online
Dobrze cię widzieć!
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Witamy w Dulux
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Połączyć z e-mailem
Registration complete
Successfully registered, please login
Registration complete
Zapomniałeś swojego hasła?
Wprowadź adres e-mail powiązany z Twoim kontem
Zapomniałeś swojego hasła?
Jeśli e-mail jest prawidłowy, otrzymasz wkrótce na niego instrukcję, jak zresetować hasło
Zapomniałeś swojego hasła?
Aby uzyskać bardziej dopasowane inspiracje, odpowiedz na 3 pytania poniżej.
Dziękuję za rejestrację
Od teraz będziemy przesyłać do Ciebie newslettery pełne kolorystycznych inspiracji.
Usuń konto
Turkusowa kuchnia
Turkusowe ściany doskonale sprawdzają się w aranżacjach zarówno kuchni klasycznych, jak i nowoczesnych, doskonale komponując się z jasnymi szafkami i sprzętem kuchennym.
Stanie się motywem przewodnim aranżacji salonu, nadając jej pożądanego tonu i oczekiwanego wyrazu. W sypialni ukoi, uspokoi i zrelaksuje. W kuchni z kolei będzie doskonałym tłem dla naszych kuchennych eksperymentów oraz znakomitą bazą dla innych barw. Mowa oczywiście o turkusie! Jeśli lubimy chłodne, magnetyzujące kolory, nie możemy zapomnieć o turkusie. Turkusowa kuchnia kojarzy nam się z wakacyjnym luzem, a jednocześnie nieprzesadzoną elegancją; odpoczynkiem nad lazurową wodą, z luksusem śródziemnomorskiego kurortu, z miseczką oliwek i zanurzoną w oliwie bagietką. Tłumaczymy, jak zaprojektować piękną kuchnię w turkusie.
Turkus w kuchni – jak to ugryźć?
Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z turkusem, dokładnie przemyślmy, czy lepiej „iść na całość”, czy może postawić na wyważone, bezpieczne połączenie różnych elementów. W pierwszym przypadku wszystkie ściany malujemy na wybrany turkusowy odcień, w drugim zaś mocniejszy akcent kolorystyczny przeznaczamy na jedną ze ścian lub jej fragment i precyzyjnie dobieramy do tej kompozycji turkusowe dodatki. Oczywiście nie istnieje tu jeden, odgórnie ustalony plan działania – wszystko zależy od naszych preferencji, projektu pomieszczenia i jego wielkości, oświetlenia oraz stylu wnętrza. Mocniejsze tonacje na większych powierzchniach sprawdzą się przede wszystkim w przestronnych, wysokich kuchniach, subtelniejsze – w pomieszczeniach o niewielkim metrażu oraz aneksach kuchennych. Przykładem przyciągającego, soczystego odcienia, który pomoże nam w zaakcentowaniu fragmentów ścian, wnęk czy odcinka ściany przy blacie jest Turkusowy Archipelag z palety Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka.
Turkusowe ściany w kuchni w duecie w innymi kolorami
Zastanówmy się ponadto, z jakimi kolorami najlepiej połączyć turkus. Mamy przynajmniej kilka możliwości. Turkusowa kuchnia będzie prezentować się rewelacyjnie, jeśli zrównoważymy ją o akcenty w kolorze białym. Kompozycja turkus plus biel należy bowiem do klasyków kuchennego gatunku. Możemy część ścian pomalować na biało lub wybrać białą zabudowę kuchenną – w ten sposób uzyskamy we wnętrzu lekki i rześki, wakacyjny klimat. Dobrym kompanem turkusowych ścian w kuchni jest również szarość, która subtelnie wzmocni i podkreśli kolor bazowy. Oprócz tego delikatne, rozmyte zielenie, szczególnie o pistacjowych lub miętowych tonach, lub wręcz przeciwnie – mocne, butelkowe lub ziemiste. Jeżeli zaś chcielibyśmy nieco ułagodzić i ocieplić wnętrze, postawmy na połączenie turkusu z odcieniami beżu, piasku lub rozmytego brązu, jak Beżowy Pled czy Pustynny Szlak.
Doskonale, jeśli turkus na ścianach kuchni znajdzie swoją kontynuację we wnętrzu. Turkusowa lampa nad kuchennym stołem czy półmiski z turkusowym wzorem wyeksponowane na półce, pomalowane na turkusowo krzesła bądź dywanik w tym kolorze – to w zupełności wystarczy, aby stworzyć konsekwentną kompozycję.
Dodaj nową pracę
Dodaj nową pracę
Edytuj pracę
Usuń zadanie
Jesteś pewny? Wszystkie notatki, zdjęcia i zapisane elementy zostaną usunięte.
Zapisz kolor
Zapisz zadanie
Zapisz produkt
Zapisz zadanie