Kolor Pantone 2018 - Ultra Violet

Kolor Pantone 2018 – ultra violet we wnętrzach

Ultra Violet, czyli Kolor Pantone 2018, to ponadczasowy odcień fioletu symbolizujący oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które prowadzi nas ku przyszłości. Dowiedz się, jak wykorzystać go w nowoczesnym wnętrzu.

Fiolet to według tradycji kolor wyjątkowy i zarezerwowany na specjalne okazje, barwa niecodzienna i oryginalna. Z drugiej strony fioletowe tonacje wręcz zachęcają do tego, aby otaczać się nimi na co dzień i chłonąć ich energię. Szczególnie w tak niebanalnej odsłonie, jakim jest ultra fiolet od Pantone – odcień, który podyktuje nam rok 2018.

Skąd się wziął ultra violet Pantone?

Trendy kolorystyczne stanowią odzwierciedlenie wydarzeń i przemian społecznych, gospodarczych oraz kulturalnych. Niestabilne, dość niepewne czasy wzmagają w nas dwie postawy: sprawiają, że we wnętrzach szukamy ukojenia, uspokojenia i pragniemy stworzyć w nich swoją strefę komfortu, a jednocześnie, że odkrywamy w sobie ogromne pokłady kreatywności, które pragniemy wykorzystać w różnych dziedzinach, chociażby aranżacji naszych domów i mieszkań. Ultra violet Pantone stanowi estetyczną, kolorystyczną odpowiedź na tę potrzebę nieszablonowości.

Inwencja, wyobraźnia, oryginalność i pomysłowość to jedne z kluczowych cech, które pomogą nam dzielnie stawić czoło wyzwaniom 2018 roku. Niebieski odcień fioletu przemawia do naszej podświadomości. Według psychologów fiolet (czyli także ultra violet od Pantone) pomaga oderwać się od szarej rzeczywistości, skupić się na swoim wnętrzu i nowych pomysłach, a poza tym wycisza nas i koi.

Kolor Pantone 2018 - Ultra Violet 2

Kolor Pantone 2018 w aranżacji

Jak wykorzystać Kolor Roku 2018 według Pantone we wnętrzu? Ultra violet może stać się motywem przewodnim nowoczesnej aranżacji. Jeśli ma górować nad innymi odcieniami, połączmy go ze stonowanymi, lekkimi barwami, jak subtelny błękit (Bezbłędny Błękit) lub delikatna szarość (Szlachetna Platyna). Jeśli zaś zależy nam na wyrazistej, niebanalnej kompozycji, w towarzystwie ultra fioletu zaplanujmy granat (Granat Pierwsza Klasa).

Kolor Pantone 2018 możemy też uwzględnić w aranżacji w stylu boho, która słynie z otwartości i odważnych rozwiązań. Boho uwielbia mocne, kontrastowe zestawienia, jak ultra violet i czerwień (np. Szkarłatna Róża).

Piękne, nasycone, fioletowe nuty pobudzą naszą wyobraźnię i sprawią, że będziemy chcieli więcej! Wyprowadźmy ultra violet na ściany, a następnie skomponujmy go z aranżacją na poziomie dodatków i detali.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...