Aplikacja Dulux Visualizer - wizualizacja i dobór kolorów ścian

Dzięki aplikacji Dulux Visualizer dobieranie kolorów ścian jest prostsze niż kiedykolwiek. Zobacz wizualizację kolorów ścian i zaplanuj idealną kolorystykę.

Zdarza się, że planowanie remontu lub wykończenia wnętrza oraz dobieranie koloru ścian spędza nam sen z powiek. Kartkujemy kolorowe katalogi, wyrywamy z nich zdjęcia zjawiskowych realizacji, śledzimy strony projektantów, wertujemy kolejne propozycje z Pinteresta. Owszem, zbieranie inspiracji jest niezwykle istotne, jednak jak pomysły przenieść do świata rzeczywistego, jak sprawdzić, czy kolor, który został wykorzystany na podpatrzonej fotografii, sprawdzi się również w naszym wnętrzu? Możemy wytężyć wyobraźnię. Możemy też zlecić wykonanie wizualizacji architektowi. Ale znacznie lepszym sposobem będzie oparcie się na wygodnych, nowoczesnych i – co ważne! – bezpłatnych rozwiązaniach. Przetestujmy kolor z aplikacją Dulux Visualizer.

Aplikacja Dulux: wybieraj kolory przez smartfona

Aplikacja Dulux Visualizer pozwala na wizualizację kolorów ścian. Dzięki niej nie musimy już błądzić po omacku i wybierać odcieni farb na chybił trafił. Wystarczy to, bez czego nie rozstajemy się nawet na krok. Smartfon. Albo tablet. Kierujemy urządzenie w stronę wnętrza – tak, jakbyśmy chcieli zrobić zdjęcie aranżacji. Podgląd na żywo pokazuje nam ściany pokoju. Teraz rozpoczynamy dobór kolorów ścian. Wybieramy te zestawienia, które śnią nam się po nocach, takie, które zawsze chcieliśmy przetestować, a także te, które wydają nam się niemal zbyt odważne. Aplikacja Dulux pozwala na połączenie ze sobą kilku barw. Jedna ściana w czerwieni, druga w kolorze pomarańczowym? Pewnie, że tak! Szarość zestawiona z błękitem? Niech się dzieje! Możemy skorzystać również z podpowiedzi łączenia kolorów, które rozwieją nasze wszelkie, kolorystyczne wątpliwości.

Aplikacja Dulux: także przez stronę internetową

Rozwiązaniem dla tradycjonalistów (czy też tych, którzy więcej czasu spędzają przy komputerze) jest aplikacja internetowa. Dobór kolorów ścian odbywa się tu w oparciu o fotografie z bazy producenta. Możemy do kolorystycznych zmian wybierać zdjęcia pięknych kuchni, sypialni i pokojów dziennych, obserwując, jak zastosowane barwy wpływają na odbiór pomieszczeń i ich proporcji. Może któreś z uzyskanych połączeń zainspiruje nas do zmian w naszym własnym wnętrzu?

Aplikacja Dulux Visualizer to nieskomplikowane narzędzie. Szybko docenimy jego atuty – dobieranie kolorów ścian stanie się łatwiejsze, przyjemniejsze, a cały proces obejdzie się bez grama stresu. Jeśli zależy nam na precyzyjnym dopasowaniu odcienia, w następnej kolejności sięgnijmy po testery kolorów, dzięki którym sprawdzimy, jak dany kolor radzi sobie we wnętrzu oraz jak zmienia się w zależności od pory dnia.

Pobierz na Android Pobierz na IOS

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...