1. Na początek zaopatrz się w dobrej jakości słaboklejącą taśmę malarską (taką, która nie usuwa farby przy zdejmowaniu).

  2. Przy użyciu bardzo miękkiego ołówka zaznacz miejsce, w którym będzie przebiegała granica kolorów. Naklej taśmę wzdłuż linii podziału po jej zewnętrznej stronie. Zalecamy pomalowanie najpierw tej części, na której będzie jaśniejszy kolor, ponieważ ewentualne zachlapania będzie łatwiej pokryć ciemniejszą farbą.

  3. Po pomalowaniu pierwszego koloru zdejmij taśmę. Ponownie narysuj linię podziału ołówkiem. Na nowo naklej taśmę wzdłuż linii, tym razem jednak z drugiej strony, to znaczy wewnątrz pomalowanej już części ściany.

  4. Pomaluj zewnętrzną (bliższą linii podziału) krawędź taśmy tym samym kolorem, dzięki czemu farba uzupełni ewentualne przestrzenie pod taśmą (ale ponieważ jest to ten sam kolor, więc nie ma problemu). W efekcie drugi kolor nie będzie miał możliwości wniknięcia pod taśmę, przez co nasza linia graniczna będzie idealnie prosta.

  5. Po lekkim przeschnięciu farby pomaluj drugą część ściany nowym kolorem i usuń taśmę, zanim farba wyschnie. Idealnie proste pasy, o jakich marzyłaś!