Drewniane podłogi – jak malować drewniane podłogi

Cztery proste kroki na poprawienie wyglądu drewnianej podłogi.

Malowanie drewnianych podłóg krok po kroku z Dulux

  1. Po pierwsze bezpieczeństwo! Zapewnij dobrą wentylację malowanego pomieszczenia. Wynieś wszelkie meble i zabezpiecz taśmą maskującą wszystkie wbudowane szafki, garderobę itp., aby uchronić je przed kurzem.

  2. Usuń wszelkie nierówności i połysk z podłogi przy użyciu średnioziarnistego papieru ściernego – dzięki temu nowa warstwa farby będzie dobrze się trzymać. Dokładnie odkurz podłogę i umyj ją ciepłą wodą z mydłem.

  3. Czas na malowanie. Zalecamy użycie dobrej jakości pędzla z syntetycznym włosiem (najlepiej tak szerokiego, jak deska podłogowa) i specjalistycznej farby do podłóg, np.

  4. Maluj wzdłuż desek, nie więcej niż dwóch jednocześnie, aby uniknąć nałożenia kilku warstw w jednym miejscu. Połóż drugą warstwę, jeśli zajdzie taka potrzeba, pozostawiając pierwszą do wyschnięcia na co najmniej trzy godziny.

  5. Wniesienie mebli natychmiast po malowaniu może być ogromną pokusą, ale najlepiej jest poczekać co najmniej 48 godzin, aby pozwolić farbie na całkowite wyschnięcie. Po tym teście cierpliwości możesz usiąść sobie wygodnie, odprężyć się i podziwiać swoją lśniącą nowością podłogę!

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...