Szukasz pomysłów na wystrój domu i atrakcyjne zestawienie kolorystyczne? Moodboard to świetny sposób na zbieranie, zestawianie i dzielenie się z innymi swoimi pomysłami. Zobacz nasze wskazówki dotyczące sposobu, w jaki można się do tego zabrać.

Stwórz mood board

Mood board to doskonała metoda zbierania, łączenia i dzielenia się pomysłami. Przejrzyj czasopisma i katalogi, aby zebrać wszelkie obrazy, które poruszają Twoją wyobraźnię. Przydatne może okazać się także zbieranie próbek tkanin, farb i tapet z okolicznych sklepów.

Jeśli wolisz prowadzić poszukiwania online, spróbuj stworzyć cyfrowy mood board, na przykład w serwisie Pinterest (pinterest.com). To doskonałe narzędzie do tworzenia tablic, umożliwiające przechowywanie i dzielenie się obrazami oraz pomysłami w sieci.

Mood board ułatwi Ci pobudzić wyobraźnię oraz wskaże, jak łączyć kolory.

Dowiedz, jak łączyć ze sobą kolory, aby uzyskać wystrzałowy efekt na ścianie

Przyjrzyj się swojej szafie

Poświęć trochę czasu na przyjrzenie się ubraniom, które nosisz. Da Ci to niezły obraz kolorów, które lubisz. Wiedza, które kolory dobrze na Tobie wyglądają i z którymi czujesz się świetnie, to idealny początek do podjęcia decyzji o wybraniu i połączeniu koloru swoich ścian.

Dowiedz, jak łączyć ze sobą kolory, aby uzyskać wystrzałowy efekt na ścianie

Naturalne połączenie kolorów ścian

Kolejną inspiracją do łączenia kolorów ścian, jest przyroda. Natura to doskonałe źródło idealnych połączeń kolorów. Wybierz się na wycieczkę w dzikie miejsce i rozejrzyj się. W jakim krajobrazie czujesz się najlepiej? Jakie połączenie kolorów najbardziej odzwierciedla ten krajobraz?

Wesprzyj się meblami

Jeśli dekorujesz pokój od zera, lecz zachowujesz istniejące elementy, takie jak sofa lub zasłony, możesz użyć ich jako punktu wyjściowego dla schematu kolorystycznego. Zestawienie kolorów ścian, powinno być dopełnieniem mebli, które masz w pokoju.

Zainspiruj się, jak łączyć kolory, aby uzyskać na ścianach wystrzałowy efekt.

Bądź ciekawska!

Podobają Ci się kolory ścian w mieszkaniach Twoich znajomych? Warto zaczerpnąć inspirację z przestrzeni, które lubisz, takich jak dom przyjaciółki, ulubiona kawiarnia lub hotel, w którym miło spędziłaś czas. Ulubione zestawienie kolorów możesz zaadoptować do swojego wnętrza.

Rozejrzyj się

Przyjrzyj się ulubionym elementom wyposażenia. Czy masz poduszkę lub narzutę, które natychmiast nadają charakter miejscu? Wybierz kolory ulubionego wzorzystego elementu i uwzględnij je w planie wykończenia, aby stworzyć skoordynowany, indywidualny wygląd.

Dowiedz się, jak łączyć kolory ścian, aby uzyskać wystrzałowy efekt.

Odbywaj wirtualne podróże

Usiądź wygodnie w fotelu i przeglądaj ulubione zdjęcia z wakacji, by przypomnieć sobie charakterystyczne kolory, które zapamiętałaś z podróży. Może jakaś wspaniała kraina stanie się inspiracją dla Twojego połączenia kolorów ścian. Zapoznaj się z paletą barw Dulux Kolory Świata.

Baw się próbkami kolorów

Jeśli chcesz pomalować cały pokój różnymi tonami jednego odcienia, doskonałym źródłem inspiracji są próbki kolorów. Próbki zawierają sześć tonów jednego koloru, dzięki czemu możesz mieszać i dopasowywać je do siebie. Dulux w swojej ofercie ma wygodne próbki kolorów, dzięki którym łatwo znajdziesz odpowiednie połączenie.

Dowiedz się, jak łączyć kolory aby uzyskać wystrzałowy efekt na ścianach.

Wybierz obraz, który kochasz

Inspiracją dla oszałamiających zestawień kolorystycznych może być także sztuka. Wybierz kilka kluczowych kolorów z ulubionego obrazu, aby stworzyć połączenie kolorystyczne, które pobudzi Twoją kreatywność.

Kieruj się wyczuciem

Podczas wyboru łączenia kolorów ścian nie obowiązują żadne zasady. Jeśli kombinacja Ci się podoba, jest w porządku. Postępuj śmiało i kieruj się wyczuciem, nie zatrzymuj się!