Czerń we wnętrzach uznawana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, jednak odpowiednio wkomponowana we wnętrze nada mu elegancji, klasy, podniosłości. Skupia na sobie i pochłania światło. Góruje nad otoczeniem, przyciągając uwagę. Nadaje ton aranżacji. Czerń zachwyca, niezależnie od tego, które z pomieszczeń wybierzemy na jej królowanie. W przypadku czarnej łazienki intensywny kolor jednocześnie zaskakuje i zachwyca.

Nocna Wyprawa i Zielona Wyspa z EC KŁ

Czarna łazienki – samo piękno!

Łazienka w czerni sprawdzi się niemal w każdej stylizacji. Może nie zdecydujemy się na czerń we wnętrzach w stylu skandynawskim czy retro, jednak za jej pomocą zręcznie podkreślimy atuty stylu rustykalnego, glamour, eleganckiego oraz nowoczesnego. Czerń (np. odcień Nocna Wyprawa) może być dominującą i wiodącą barwą lub stać się płótnem, na którym nakreślimy dodatki, detale i sprzęty.

Jak zaplanować łazienkę w czerni? Przemyślaną aranżację wykreujemy, jeśli weźmiemy pod uwagę wiele różnych czynników, np. to, jak w pomieszczeniu rozchodzi się światło. Na czarno pomalujmy ścianę, na którą padają promienie słoneczne, dzięki temu zobaczymy na niej piękne refleksy. Istotna jest także kubatura łazienki. W przypadku małego i wąskiego pomieszczenia wcale nie musimy rezygnować z czerni – wystarczy, że na czarno pomalujemy węższą ścianę, dzięki temu wpłyniemy na odbiór wnętrza. Przy większych przestrzeniach, tym bardziej z oknem, możemy sobie pozwolić na więcej w zakresie koloru.

Łazienka w czerni i fiolecie

Dobrym rozwiązaniem jest przełamanie czerni inną barwą – najlepiej pokrewną, też intensywną, o podobnej temperaturze. Jakieś przykłady? Czarno-fioletowa łazienka to szczyt elegancji i szyku. Fiolet delikatnie wpłynie na czerń, lekko ją rozświetli, zbalansuje, sprawi, że wnętrze nie będzie wyglądało mrocznie, a przemyślanie. Łazienka fioletowo-czarna to najpiękniejszy przykład wkomponowania czerni we wnętrze.

Oczywiście, w takiej aranżacji liczą się także dodatki. W czarno-fioletowej łazience możemy pokusić się o klasyczną biel – lampę, wannę, ręczniki. Świetnie będą prezentować się tu też miedziane krany. Doskonałym rozwiązaniem jest także jasna posadzka. Chodzi o to, aby zrównoważyć czerń.