Kiedy wchodzi na salę, wzrok każdego z gości kieruje się w jej stronę. Alabastrowa skóra, piękne włosy, oczy o kształcie migdałów i… ta sukienka! Połączenie szarości i żółci jest nieszablonowe, nietuzinkowe, niecodzienne – właścicielka kreacji może być pewna, że to jedyny taki strój na cały przyjęciu. Nie inaczej jest z kolorem ścian. Postawmy na niespotykaną kombinację, przyciągającą uwagę mieszankę, dzięki której wnętrze naszego domu czy mieszkania nie znajdzie sobie równych. Szaro-żółte ściany to połączenie jedyne w swoim rodzaju!

Zatoka Wikingów z Kolorów Świata i Złoty Pieprz

Pomysł na pokój – szaro-żółte ściany dodadzą wnętrzu energii

Dlaczego szaro-żółty pokój to pomysł na piątkę? Przyjrzyjmy się, w jaki sposób barwy ze sobą kontrastują, a jednocześnie wzajemnie się dopełniają. Neutralna szarość stanowi idealne tło dla żółci, nie stara się nad nią górować – to jasne, kto gra pierwsze skrzypce w tym związku. Szaro-żółte ściany opierają się tu na elemencie zaskoczenia. Żółte elementy skupiają w sobie energię pomieszczenia, stanowią o nim, przewodzą aranżacji. Teraz w zasadzie nie musimy już się martwić o wystrój – proste meble, trochę dodatków, subtelne, żółte detale we wnętrzu i już wszystkie guziki aranżacyjnej kreacji pokoju żółto-szarego mamy dopięte. Jak wspominaliśmy, doskonale, jeśli żółty kolor na ścianie znajdzie swoje odniesienie we wnętrzu. Wcale nie powinniśmy umieszczać żółci wszędzie, wystarczy jeden sprzęt. Jak np. gustowny fotel o charakterystycznym kształcie. W szaro-żółtym pokoju to wystarczy.

Postaw na modny szaro-żółty salon

Z drugiej strony szaro-żółty pokój wcale nie wymaga od nas kontynuowania tego, obranego kierunku w wystroju. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby żółć umieścić tylko i wyłącznie na ścianie, ba! na jej niewielkim wycinku, a resztę pozostawić neutralną. W przypadku dodatków sprawdzą się proste barwy, delikatne beże, może naturalne drewno. Szaro-żółty salon nie potrzebuje niczego ponad to.

Jeśli już mamy szare ściany, bez problemu zaplanujemy szybki remont. Wystarczy, że jedną z nich bądź tylko jej fragment pomalujemy na żółto. Błyskawiczna, prosta zmiana da spektakularny efekt.