Egzotyka pociąga, od kiedy tylko człowiek zaczął podróżować. O zachwyt przyprawia nas dzikość przyrody, unikatowy sznyt niespotykanej u nas architektury, specyficzne dla danego regionu wzory, motywy czy barwy. Na szczęście swoją potrzebę egzotyki możemy realizować nie tylko poprzez dalekie wojaże. Wystarczy wprowadzić do wnętrza nieco odmiennego klimatu. Odmiennego dla naszej szerokości geograficznej. Wypróbujmy styl safari, który zdominował tegoroczne trendy.

Spacer po dzikiej stronie: styl safari

Styl afrykański zachwyca i inspiruje. I to nie tylko w dziedzinie aranżacji wnętrz i designu. Zawojował również wybiegi. Modelki przywdziewają intrygujące kolory khaki, żółto-brązowe zestawienia, odcienie piasku i zieleni. Króluje naturalność, nic niczego nie udaje, wszystko jest proste, oczywiste, surowe, trochę dzikie. Ziemiste, nieco szorstkie barwy doskonale sprawdzają się również w domu. Są neutralne, łatwo wchodzą w połączenia z zastosowanymi już we wnętrzu kolorami, dzięki czemu, aby uzyskać styl safari nie będziemy musieli przeprowadzać generalnego remontu, a jedynie przemalować ściany.

Muśnięcie Słońca, Antyczny Marmur

Elegancki styl afrykański

Paleta kolorów stylu safari to jego najmocniejsza, najbardziej charakterystyczna strona. Wcale nie musimy ścian pokoju w stylu safariozdabiać tapetą w cętki geparda – postępujmy nieco bardziej subtelnie. We wnętrzu o takiej dominancie zobaczymy khaki i brąz z domieszką żółci, zieleń i piaskowiec. Przemówią do nas kolory ziemi i liści, barwy piasku i skał.

Naturalny salon w stylu safari

W salonie w stylu safari nie ma zatem mowy o jakichkolwiek estetycznych zgrzytach. Wszystko idealnie się dopełnia i równoważy. Wspomniane kolory możemy bezpiecznie łączyć z innymi barwami – dzięki ich stonowaniu i naturalności.

Jeśli jednak chcemy przełamać to wyważenie i neutralność, kolory salonu w stylu safari uzupełnijmy o szczyptę metalicznego błysku. Ciepło barw ziemi czy piasku będą doskonale współgrać zarówno z zimnym metalem, jak i piękną miedzią. Zadbajmy zatem o odpowiednie dodatki, dzięki czemu całość zaprezentuje się jeszcze bardziej elegancko.

Co istotne, wypracowanie stylu afrykańskiego jest możliwe dzięki samym tylko kolorom ścian. Nie zapominajmy jednak, że aranżacja to całość. Jeśli marzy nam się odrobina egzotyki we wnętrzu, postawmy na dodatki, które przypomną nam o dalekich podróżach.