Trend dekoratorski 2016 - Słowa i obrazy to zestawienie szarości i błękity w industrialnym stylu.

Żyjemy w epoce przesytu wizualnego – każda chwila z naszego życia jest rejestrowana i pokazywana w mediach społecznościowych. Widzimy ilość zamiast jakości, obrazy dewaluują się poprzez ich nadużywanie. Stare porzekadło – „obraz zawiera tysiące słów” – zostało niemal wywrócone do góry nogami, ponieważ w życiu, które toczy się w szybkim tempie miejsca dla słów – mówionych czy pisanych – jest coraz mniej. Wypowiedzi słowne w mediach społecznościowych są ograniczane i skracane – coraz częściej komunikujemy się wyłącznie poprzez obrazy. W konsekwencji słowa na nowo zyskują moc – zwłaszcza gdy używa się ich we właściwym kontekście.

Trend Słowa i obrazy to paleta kolorystyczna stonowanych odcieni.

W Chinach modne stało się tradycyjne ustne przekazywanie opowieści. Również na zachodzie powstają kluby i towarzystwa, które oddają się temu zajęciu. Przywiązywanie wagi do słów widać także w wykorzystaniu liternictwa w projektowaniu wnętrz i architektury – słowa i obrazy nie stoją już w opozycji, lecz dopełniają się. Dostosowana do tej tendencji paleta kolorów korzysta z atramentowego błękitu i szarości grafitu ołówka, w przeciwieństwie do odcieni znanych nam ze smartfonów i filtrów stosowanych w mediach społecznościowych.

Zobacz wszystkie kolory z kolekcji Słowa i Obrazy:

Dowiedz się więcej o trendach kolorystycznych 2016:

Kolorem roku 2016 został ogłoszony złoty odcień ochry.

Colour Futures 2016

Colour Futures 2016 - poznaj trendy kolorystyczne, które wyznaczą kierunek designu w 2016 roku. Dowiedz się, na jaki kolor pomalować mieszkanie w 2016!

Złocista ochra kolorem roku 2016. Poznaj  najnowsze trendy.

Kolor roku 2016

Kolor roku 2016 - złocista ochra - to kolor charakterystyczny dla nowoczesnego wzornictwa, doskonale pasujący do każdego wnętrza.

Trendy dekoratorskie wychodzą po za ramy, zestawiając ze sobą żywe kolory.

Ramy i ucieczka

Wzory na ścianie w żywych i radosnych kolorach pasują do każdego pomieszczenia, zarówno kuchni i łazienki, sypialni czy salonu.