Wiek XX to era dojazdów do pracy: garnitury, krawaty, korki i 9–17. Pokonano wiele barier społecznych, ale nadal istniało sztywne rozróżnienie na pracę i dom. Nadciąga jednak rewolucja XXI wieku…

Nowe spojrzenie na równowagę między pracą a domem

Dzięki nowoczesnej technologii coraz więcej osób pracuje z domu lub przynosi pracę do domu po godzinach. Co to oznacza? Stajesz się własnym szefem. Pracując z domu możesz decydować jak wygląda środowisko, w którym przebywasz.

Ty decydujesz, jak ma wyglądać Twoje miejsce pracy

W przeszłości domowe biura były często ponurymi pokojami. Były to zapuszczone miejsca, do których domownicy chodzili od czasu do czasu, by wysłać maila. Teraz domowe stanowisko pracy musi wydobyć z Ciebie cały potencjał i zapewnić inspirację na cały dzień. Żeby mogło spełniać tę funkcję, musi być idealnie dopasowane do Ciebie — do Twoich potrzeb, upodobań i charakteru.

Wybierz kolor sukcesu

Znajdź odpowiednią kombinację kolorów dla swojego domowego biura.

Kolor roku 2017 — Szary Denim — to doskonała baza domowego biura. Zimny ziemisty odcień sprzyja skupieniu i koncentracji. „Warto go przełamać ochrą lub rdzą”, mówi Marieke Wielinga, projektantka kolorów w AkzoNobel. „Te odcienie to przypomnienie stylu lat 50. La Corbusiera, który nada Twojej przestrzeni roboczej klimat jak z serialu «Mad Men»”.

Zachowaj wesoły charakter domowego biura

Dynamiczne wzory na ścianach zapewniają twórczą atmosferę w Twoim domowym biurze.

Najlepsze efekty w pracy osiągamy, gdy musimy wykazać się elastycznością myślenia. Zastanów się, jak sprawić, by Twoje miejsce pracy wyglądało świeżo. „Malując duży dwukolorowy kalendarz na ścianie połączysz walory praktyczne z estetycznymi. Postaw na półkach i biurku przedmioty, które Cię inspirują: książki, ceramikę, dzieła sztuki i dodaj element akcentujący, np. malując ramy okienne głęboką czerwienią lub podświetlając wnękę”.

Ożyw swoje zmysły kolorem

Stwórz spokojne miejsce do pracy ze ścianami w dwóch odcieniach niebieskiego.

„Dwukolorowa ściana w lekko jaśniejszym odcieniu bliżej źródła światła może naprawdę poprawić atmosferę w pomieszczeniu. Wypróbuj połączenie ziemistej szarości z gliniastym beżem”, sugeruje Marieke. Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj że kolory wpływają na nasz nastrój i użyj zimnych, spokojnych odcieni, które sprzyjają skupieniu i zwiększają wydajność pracy w domowym biurze.

Znajdź swoje inspiracje

Nie wiesz, które kolory będą najlepsze dla Ciebie? Pobierz aplikację Dulux Visualizer, aby szybko zobaczyć, jak będzie wyglądał gotowy kąt wypoczynkowy.

Uzyskaj żądany wygląd przy pomocy tych farb: