Daj się porwać warstwom

Nasze życie w coraz większym stopniu toczy się na wielu poziomach, na których, po bliższym przyjrzeniu się, możemy dostrzec coraz to nowe ukryte elementy. Teraz możesz wyrazić swoją wielowymiarową osobowość, tworząc bogaty, warstwowy efekt dekoratorski przy użyciu odpowiednio dobranych kolorów, materiałów i mebli.

Paleta pastelowych kolorów

Kolory tworzące ten trend charakteryzują delikatność i subtelność pasteli oraz nuta nostalgii i wspomnienia o dzieciństwie. Są wśród nich odcienie pomarańczowej żółci, ciepłej terakoty, promiennego różu, niebieskiego z domieszką koloru skorupki jajka i liliowego.

Kiedy połączysz je z ciepłymi neutralnymi barwami, jak np. jasnym pergaminowym i piaskowym, zobaczysz, że ta piękna paleta barw ma w sobie zarówno właściwości poprawiające nastrój, jak i wyciszające.

Styl w zasięgu pędzla

Aby uzyskać efekt tego trendu, zamiast jednego odcienia wykorzystaj kilka grup kolorów. Wyraz całego tematu przewodniego uzupełnij, odpowiednio dobierając meble w subtelnych neutralnych odcieniach, np. z jasnego drewna lub buku w miodowym kolorze. Na koniec dodaj jeszcze kilka warstw złożonych z ulubionych tkanin i ozdób, dzięki czemu uzyskasz wrażenie głębi.

Zobaczysz, że ten wielowymiarowy wystrój będzie trafnym odzwierciedleniem zabieganego świata, w którym żyjemy, a wyrazista paleta kolorów sprawi, że wokół Ciebie zapanuje atmosfera piękna i spokoju.

Kolory na zdjęciu