Czas na nowe spojrzenie

Wraz z szybującymi cenami mieszkań szukamy sposobów na wykorzystanie nawet najmniejszych przestrzeni, które dotychczas były pomijane i niezauważane, jednym słowem – zaniedbywane. Pomyśl o tych wszystkich niewykorzystanych kątach, zaułkach pod schodami, czy kącikach, które aż proszą się o zagospodarowanie.

Tworzenie harmonii

Aby osiągnąć efekt tego trendu, należy sięgnąć po jego trzy podstawowe kolory: szary błękit, khaki i neutralny róż. Harmonijny wyraz uzyskamy, łącząc ze sobą różne odcienie tych samych kolorów farb.

Można ze sobą zestawić przykładowo dwa odcienie szarości – jeden z domieszką atramentowych tonów, drugi – jasnofioletowych. Niezliczone ilości odcieni uzyskasz np. za pomocą farby Dulux Diamond Matt i kolorów z mieszalnika. Połączenie koloru khaki, brązowoszarego i piaskowego też wygląda bardzo efektownie. Barwy te, z jednej strony wyraziste, z drugiej subtelne, to idealne kolory do tchnięcia nowego życia we wszystkie niedoceniane dotychczas miejsca w domu.

Optyczna zabawa

Przyjrzyj się kątom w swoim domu z nowej perspektywy. Zastanów się, jak można by optymalnie zagospodarować potencjał niewykorzystywanej przestrzeni. Może to być antresola lub zaułek pod schodami. Aby zwrócić uwagę na te pomijane dotychczas miejsca, sięgnij po wymienione wyżej kolory i stwórz efekt ściany dekoracyjnej lub, jeśli preferujesz bardziej subtelny wyraz, ozdób je różnymi akcesoriami.

Można także spróbować pobawić się ciemniejszymi i jaśniejszymi odcieniami, aby stworzyć wrażenie trójwymiarowej głębi w miejscach, gdzie jej brakuje. Chodzi o to, aby nadać nowy wyraz zapomnianym przestrzeniom i maksymalnie wykorzystać wszystkie miejsca w domu.

Kolory na zdjęciu