6 zestawień kolorystycznych, dzięki którym ściany sypialni znów będą wyglądać atrakcyjnie

Zestawienie kolorystyczne odwołujące się do flirtu i zabawy nie musi oznaczać motywów kwiatowych i ozdób. Wypróbuj nasze pomysły na romantyczne kolory, dzięki którym ściany znów będą wyglądać zachwycająco.


„Ściany w naszej sypialni są nieciekawe i trzeba by je odświeżyć. Czy możecie zaproponować kolory, które ociepliłyby atmosferę?”

Nuda w sypialni? Nie tylko u Ciebie. Według badań AkzoNobel ponad 60% osób dekorujących mieszkania uważa, że aktualne zestawienie kolorystyczne jest sztampowe. Nie musi tak być wiecznie!

Eksperci Dulux opracowali kilka pomysłów na romantyczne kolory, które sprawią, że atmosfera w sypialni się ociepli.

 

Delikatniejsze czerwienie lub róże, które zawierają nuty jagód lub ziemistych brązów, nie przyciągają tak silnie wzorku i zwykle są postrzegane jako bardziej eleganckie.

1. Delikatna czerwień i barwy neutralne

Przyciągająca uwagę czerwień jest kolorem pasji i emocji, ale nadużywanie jej może nadmiernie stymulować zmysły. Delikatniejsze czerwienie lub róże, które zawierają nuty jagód lub ziemistych brązów, nie przyciągają tak silnie wzorku i zwykle są postrzegane jako bardziej eleganckie. Niezależnie od tego, jaki odcień wybierzesz, nawet odrobina czerwieni będzie się wyróżniać, więc używaj jej umiarkowanie, jako koloru akcentowego i łącz z kremowymi bielami, aby ograniczyć jej intensywność.

Które farby?

B5.14.62
AN.02.81

Szarość i pudrowy róż

2. Szarość i pudrowy róż

Połączenie pudrowego różu ze stalową szarością to sprytny sposób na to, aby sypialnia wyglądała ładniej, ale nie była przesłodzona. Skontrastuj ciemny, antracytowy odcień z kredowym różem, aby uzyskać aranżację dla dorosłych. Możesz też połączyć bladoszare odcienie z jaśniejszym, bardziej jaskrawym różem, aby wnętrze zyskało zabawny, miejski charakter.

Które farby?

B6.20.50

SN.02.77
A3.03.82

 

 Błękit i ochra

3. Błękit i ochra

Łagodne, senne błękity są często wybierane do sypialni i jest ku temu ważny powód — te uspokajające, optymistyczne odcienie pomagają w zasypianiu, zachęcają do relaksu, a co za tym idzie — obniżają ciśnienie krwi. Aby uzyskać oryginalny i bardziej elegancki efekt, przyciemnij ten klasyczny schemat i połącz z głębszym odcieniem kolorów niebieskiego i ochry. Wiele osób boi się eksperymentować z ciemniejszymi odcieniami, ale efekty ich stosowania mogą być przepiękne. To, że sypialnia daje tyle prywatności, sprawia, że idealnie nadaje się do tego wypróbowania czegoś nowego.

Które farby?

F6.55.54
Q2.49.25

 

Szarość i lila

Jednym z najłatwiejszych sposobów na stworzenie romantycznej sypialni jest połączenie palety miękkich, delikatnych kolorów w celu uzyskania niezwykle subtelnego i zrównoważonego efektu. Zmuszająca do szeptu szarość to dobry punkt wyjścia, jest doskonała na tło dla akcentów liliowych lub lawendowych odcieni, które będą świetnie ze sobą współgrać, tworząc świeżą, nowoczesną aranżację, która będzie jednocześnie ponadczasowa i piękna. Zawieś w sypialni lustra odbijające światło, aby podkreślić eteryczny charakter miejsca.

Które farby?

Y6.08.34
ZN.00.87
SN.02.67

Blade, lecz interesujące

5. Blade, lecz interesujące

Nie odrzucaj barw neutralnych, jeśli chcesz stworzyć miękką i senną aranżację do sypialni! Paleta bladych odcieni zawierających ciepłe, ziemiste nuty jest eleganckim sposobem na uzyskanie romantycznego efektu. Aby sypialnia wyglądała nowocześnie, dodaj warstwy różnych odcieni i zrównoważ je wyrazistą bielą sufitu.

Które farby?

F2.04.74
G4.05.80
ON.00.87

 

Paleta fioletów

6. Paleta fioletów

Odwzoruj luksus typowy dla hotelu butikowego przy użyciu palety bogatych fioletów. Stworzenie aranżacji przy użyciu wspaniałego i trochę mrocznego fioletu może być trudne, ale przy odpowiedniej kombinacji kolorów uzupełniających, może on sprawiać niezwykle przytulne wrażenie. Połącz śliwkowe i morwowe odcienie z jaśniejszymi, takimi jak fioletoworóżowy, pamiętając, aby tkaniny były w kolorach neutralnych, dzięki czemu całość nie będzie przytłaczająca.

Które farby?

Z3.23.24
W2.14.25

Ważna porada:

Aby sypialnia miała bardziej intymny charakter, należy wybrać kolory z cieplejszego spektrum. Ciepłe odcienie optycznie przybliżają ściany do siebie, co pozwoli na stworzenie zachęcającej i ciepłej atmosfery — idealnej na wieczór z ukochaną osobą.

Nadal nie masz pewności, jakie kolory wybrać? Pobierz aplikację Dulux Visualizer, aby szybko zobaczyć, jak będzie wyglądał gotowy pokój.

 

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...