cf20_modern_living_room

Cztery nowe sposoby na odmianę salonu

Odnów swój salon z najnowszymi paletami kolorystycznymi koloru roku 2020 Dulux

cf20_modern_living_room

Chcesz odmienić swój salon? Podpowiemy Ci, jak możesz stworzyć nastrojowe pomieszczenie, korzystając z czterech nowych, inspirujących palet kolorystycznych. Nasze życie robi się coraz bardziej cyfrowe i pełne obowiązków, dlatego coraz częściej potrzebujemy chwili odosobnienia i refleksji. Poznaj lepiej swoją osobowość z paletami, które wprowadzą do Twojego salonu nastrój pełen troski, zabawy, rozmyślań lub kreatywności.

1. Nowoczesny salon w stonowanych kolorach

Kolor roku 2020, Miętowa Szarość, odgrywa w tym eleganckim pomieszczeniu główną rolę, wnosząc do niego luksus pełen prostoty.

Jego delikatny pastelowy odcień stanowi spokojne, płynne tło, które pomoże Ci zwolnić i lepiej zadbać o siebie i swoje otoczenie. Aby dodać do tej aranżacji nowoczesnego akcentu, możesz namalować wysoko poziomy pas w ciepłym miodowym odcieniu, który rozgrzeje atmosferę.

Elegancki wygląd uzyskasz za pomocą metalowych akcesoriów — na przykład ozdób z czarnego metalu i futurystycznych lamp. Całość aranżacji uzupełnij poduszkami z różnymi teksturami i miękkimi kocami na sofie. Niewielki, wzorzysty dywanik położony na podłodze obok sofy, żeby połączyć ze sobą wszystkie kolory.

Podejmuj przemyślane decyzje kolorystyczne i sprawdź przed malowaniem, jak będą wyglądać wybrane zestawienia w Twoich wnętrzach.

Które kolory?

2. Jasny salon pełen radości

cf20_bright_living_room
Jasny salon z prążkami


Stwórz pozytywny nastrój z energetycznymi odcieniami niczym z dziecięcych marzeń. Wielobarwne prążki wprowadzą do wnętrza stylowy nieład. Tutaj możesz sprawdzić, jak w prosty sposób samodzielnie namalować prążki. Prążki znajdujące się najwyżej pomaluj na różowo i żółto — uzyskasz dzięki temu inspirujące poczucie beztroskiej wesołości.

Kolorem Miętowa Szarość pomaluj największy blok na dole ściany, aby zrównoważyć intensywność różu i żółci. Dodaj zabawne akcenty w żywych barwach, na przykład różowe i niebieskie pufy. Wystrój możesz ujednolicić za pomocą akcesoriów, chociażby musztardowego dywanika dopasowanego do odcienia ściany.

Które kolory?

3. Kojący minimalistyczny salon

CF20_Minimal_Living_Room
Minimalistyczny szarobrązowy salon


Stwórz spokojną przestrzeń do wypoczynku i refleksji. Łagodny szarobrązowy kolor będzie idealnym tłem wieczorów pełnych wyciszenia. Dla kontrastu możesz uzupełnić tę aranżację, pokrywając mniejsze powierzchnie ścian stonowanym odcieniem czekolady.

Postaw na oszczędne dekoracje w postaci niezobowiązujących akcesoriów z naturalnego drewna oraz kamiennych tekstur, a Twój salon nabierze łagodnego, minimalistycznego wyglądu.

Naturalne i sztuczne światło potrafi zmienić wygląd kolorów oraz wprowadzany przez nie nastrój. Potrzebujesz porady przy wybieraniu odcieni? Zamów tester kolorów Dulux  — to łatwy w użytkowaniu i wygodny sposób na sprawdzenie, jak wybrane kolory będą wyglądać w Twoim pomieszczeniu.

Które kolory?

4. Jesienny salon pełen ekspresji

cf20_autumn_living_room
Ciemnozielony jesienny salon


Odkryj na nowo życiowe priorytety, zapraszając przyjaciół i bliskich do swojego przyjaznego domu. Intensywna butelkowa zieleń odzwierciedla głębokie jesienne odcienie, które stanowią ciepłe i gościnne tło — doskonałe do spotkań towarzyskich. Możesz dodać nieco ekstrawagancji, zestawiając te kolory z odważnym granatem.

Ziemistą kolorystykę tej aranżacji podkreślą drewniane meble i plecione ozdoby. Wyraź swoją osobowość za pomocą wakacyjnych pamiątek i ręcznie wykonanych akcesoriów, aby zaakcentować przestrzeń w interesujący sposób.

Które kolory?

Lubisz zapraszać gości i dzielić się z nimi swoją wiedzą kulinarną? Zobacz, jak wprowadzić do kuchni palety koloru roku 2020.

Zobacz, jak zastosować w salonie palety koloru roku 2020.