Farby zmywalne

Farby zmywalne - jak i czym zmyć zabrudzenia?

Świeżo pomalowane ściany prezentują się wspaniale. Jednak w mieszkaniu istnieje wiele miejsc, które są narażone na zabrudzenia. Dlatego w korytarzu, pokoju dziecięcym, łazience i kuchni warto zastosować farby zmywalne. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega ich fenomen oraz jak utrzymać ściany w czystości.

Farby zmywalne - poznaj ich właściwości


Wśród bogatej oferty farb zmywalnych znajdziesz farby lateksowe z dużą zawartością żywicy syntetycznej, a także wysokiej klasy farby ceramicznej. Takie produkty są bezpieczne, ponieważ niski poziom lotnych związków organicznych zapewnia neutralny zapach w trakcie malowania. Farby, które można myć, są dostępne w szerokiej palecie barw, a na ich powierzchni wytwarza się charakterystyczna powłoka ochronna, dzięki której z łatwością usuniesz wszystkie zabrudzenia.

Jak znaleźć idealny produkt do pomalowania mieszkania? Kupując farbę, zwróć uwagę na jej klasę ścieralności. Najlepszym wyborem będą emulsje odporne na mycie i szorowanie na mokro. Według normy PN-C 81914:2002, takie wyroby powinny przynależeć do I (najlepszego) lub II rodzaju ścieralności. Rodzaj III to grupa farb, które są odporne wyłącznie na ścieranie na sucho, co oznacza, że nie można ich czyścić zwilżoną gąbką. 

Zawsze dobrym wyborem są farby Dulux EasyCare, które należą do najlepszego, I rodzaju ścieralności, co oznacza, że nadają się do szorowania na mokro.

Właściwości farb zmywalnych

Jak poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami?


Farby zmywalne i odporne na szorowanie możesz bezpiecznie myć, zgodnie z powyższymi wskazówkami.Jednak niekiedy sama woda nie jest w stanie usunąć brudu, który długo zalegał na powierzchni farby. Czym zmyć zabrudzenia ze ściany, szczególnie te, które są uporczywe? 

Spróbuj zmyć plamę z użyciem łagodnego detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń. Jeśli ta metoda nie pomoże, możesz sięgnąć po nieco mocniejsze detergenty. Pamiętaj jednak, że agresywna chemia lub intensywne szorowanie mogą doprowadzić do uszkodzenia powłoki farby.

 

Mycie farb zmywalnych - jakich błędów unikać


Teraz już wiesz, czym myć farby zmywalne. Te produkty o właściwościach hydrofobowych są bardzo popularne. Jeśli czeka Cię remont domu lub mieszkania, sięgnij po wysokiej jakości farby Dulux EasyCare. Dzięki temu poradzisz sobie z każdą plamą!

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...