Jakie kolory wybrać do wnętrz w stylu industrialnym?

Industrialne wnętrza - jakie wybrać kolory farb?

W jaki sposób stworzyć przepiękne, industrialne wnętrze? Kolory zastosowane w pomieszczeniu spełniają niebagatelną rolę w tym zakresie. Stosując się do kilku wskazówek związanych z urządzaniem industrialnego mieszkania, można stworzyć niezwykle nowoczesną przestrzeń do życia. Łatwo jednak popełnić podstawowe błędy w kontekście doboru kolorystyki ścian. Surowość wnętrz industrialnych sprawia, że nie każdy rodzaj farb będzie odpowiedni do tego typu aranżacji. Podpowiadamy, w jaki sposób podejść do kwestii wytypowania optymalnych kolorów emulsji.

Barwy wnętrza i industrialne kolory – czym są?


Kolory industrialnych wnętrz nawiązują bardzo mocno do tych obecnych w stylu loftowym. W przypadku aranżacji postprzemysłowej nie musimy jednak dysponować rozbudowaną przestrzenią mieszkalną. Klimat surowego magazynu możemy osiągnąć nawet w niewielkiej kawalerce, bez konieczności posiadania dużego mieszkania z potężnymi okiennicami. Choć, oczywiście, tego typu elementy będą sprzyjać odwzorowywaniu takiej aranżacji. Styl industrialny kojarzy się także z surowością, oszczędną kolorystyką i zastosowaniem wielu ciekawych elementów dekoracyjnych. Wydaje się jednak, że absolutną podstawą jest przygotowanie tła, czyli zastosowanie odpowiednich rodzajów farb, które pokryją sufity i ściany. Kolory mieszkania w stylu industrialnym są ściśle określone i nie powinniśmy eksperymentować z mieszaniem poszczególnych barw. Stosuje się przede wszystkim odcienie szarości – od bardzo jasnych, przez lekko przełamany kolor betonu, skończywszy na czerni.

Kolory do mieszkania w stylu industrialnym

Niewielki mieszkanie, a styl industrialny – kolory do zastosowania


Styl industrialny w małym mieszkaniu – na co zwrócić uwagę? W niedużym mieszkaniu ciężko o zastosowanie wielu różnych odcieni poszczególnych emulsji. Ograniczeniem jest niewielka przestrzeń, w której zastosowanie każdego elementu musi zostać bardzo wnikliwie przemyślane. Mieszkanie o bardzo ograniczonej powierzchni nie powinno przytłaczać swoim klimatem, dlatego należy unikać ciemnych odcieni szarości, które sprawdziłyby się z kolei w obszerniejszych mieszkaniach loftowych. W małym pokoju industrialnym kolory dobieramy bazując na jasnych odcieniach szarości. Standardem jest biały sufit oraz jasna podłoga, np. drewniany parkiet. Te przestrzenie powiększą optycznie mieszkanie, przez co zastosowanie szarości na ściany nie będzie wiązało się z wrażeniem zmniejszenia się powierzchni użytkowej. Całość uzupełniają dodatki, które również nie powinny kolorystycznie odbiegać od koloru tła.

 

Mieszkanie – styl industrialny. Kolory i parametry najlepszych emulsji


Styl industrialny kojarzyć się może nie tylko z chłodem, przemysłowym klimatem i surowością. Jest to sposób aranżowania wnętrz, w którym należy zachować wysoką estetykę i czystość poszczególnych elementów. Farba kryjąca musi więc charakteryzować się wysokimi parametrami użytkowymi i być odporna na powstawanie zabrudzeń. Nawet, jeśli ściana zostanie zabrudzona, powinniśmy mieć możliwość łatwego i skutecznego wyczyszczenia plam. Z tego też względu warto zwrócić uwagę na jakość stosowanych emulsji. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się seria farb Dulux EasyCare, czyli farba plamoodporna o właściwościach plamoodpornych.Styl industrialny – dodatki i szczegóły

Wiemy już, że zabarwienie ścian w aranżacji stylizowanej na przemysłową powinno zawierać się w jednym z odcieni szarości. Wśród propozycji marki Dulux znajduje się szereg dedykowanych produktów ściśle dostosowanych do wymagań loftowych aranżacji. Szczególnie polecanym typem zabarwienia emulsji jest m.in. Najpopularniejszy Szary, Stalowa Szarość lub Odporny Popielaty. Urządzając przestrzeń w stylu industrialnym nie należy zapominać o dodatkach, które uzupełniają pomieszczenie. Mile widziane są wszelkie dekoracje, które łączą w swojej konstrukcji dwa materiały: drewno i metal. Jednocześnie powinny być to przedmioty, które mają charakter kojarzący się z pracą, przemysłem i przestrzenią produkcyjną. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością. Cechą charakterystyczną aranżacji industrialnych jest oszczędność w formie i minimalizm na każdym kroku. Dodatki mają być efektowne, ale bardziej w formie mocnego detalu, niż masowości. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dużą lampę z żarnikową żarówką dekoracyjną.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...