Łączenie pasteli z geometrycznymi kształtami

„Pastelowe kolory często uważa się za poetyckie i romantyczne, ale ja lubię nadawać im innego wyrazu poprzez łączenie ich z geometrycznymi kształtami i chłodnymi materiałami, jak metale i syntetyki.”

-- Heleen van Gent, Head of the Global Aesthetic Centre

Łączenie podobnych kolorystycznie odcieni pastelowych

„Bardzo lubię łączyć ze sobą podobne kolorystycznie pastele, ponieważ po nałożeniu na siebie tworzą piękny, płynny efekt. Ich delikatność pozwala mi wykorzystać je do nawet najbardziej nietypowych wzorów bez utraty poczucia harmonii.”

-- Willeke Jongejan, Senior Global Colour Designer

Użyj pasteli do stworzenia neutralnego tła

„Przekonałam się, że pastele wcale nie muszą być w centrum uwagi. Świetnie sprawdzają się jako tło, dzięki któremu niepozorna przestrzeń lub przedmiot może zyskać na atrakcyjności. Bardzo lubię łączyć odcienie pastelowe z błyszczącymi detalami, ponieważ tworzy to bardzo intrygujący efekt.”

-- Marieke Wielinga, Global Colour Designer

Tchnij nowe życie w wysłużone meble przy użyciu pasteli

„Pastele wyglądają pięknie bez względu na porę roku: delikatna zieleń jabłka na wiosnę, jasna maślana żółć w lecie, ostrygowy jesienią i jasny błękit nieba w zimie. W domu podążam za zmianami pór, malując pastelami meble, np. kredens czy ramy obrazów.”

-- Marieke van der Bruggen, Global Colour Designer

Zachowaj równowagę pomiędzy pastelami a delikatnymi, neutralnymi odcieniami

„Podobnie jak w przypadku naszych ulubionych smakołyków, słodkie pastele wyglądają najlepiej w towarzystwie bardziej 'uziemionych' kolorów, jak np. srebrzysta szarość czy ciemny granat. W moich aranżacjach dodaję wyrafinowania, sięgając po akcesoria o prostych kształtach z odrobiną miedzi.”

-- Louise Tod, Senior Global Colour Designer