Jak rozmawiać z malarzem

Nasze wskazówki pomogą Ci uzyskać wymarzony efekt i nawiązać dobrą relację z malarzem.

 Wypełnij wnętrze świeżą zielenią a wydobędziesz jego naturalne światło + kolory i produkty

Malowanie

Zielona kuchnia

Pomysł na aranżację kuchni z Dulux

Kuchnia

Jak rozmawiać z malarzem

„Szukam malarza, który pomaluje mój dom. Co mogę zrobić, aby jego praca przyniosła wymarzony efekt?”

Jeśli chodzi o zlecanie malowania domu, kluczowym elementem sukcesu jest komunikacja.

Jeśli chcesz, aby malarz przemienił Twój nowy dom w dom Twoich marzeń, musisz być bardzo konkretna, jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Oto nasze porady dotyczące tego, jak zatrudnić odpowiedniego malarza i co z nim ustalić, aby uzyskać wymarzony efekt:

Jeśli podoba Ci się sposób, w jaki pomalowane zostało mieszkanie znajomej, sprawdź, czy możesz uzyskać od niej dane kontaktowe do malarza, który u niej pracował. Bez względu jednak na to, jak nawiązałaś kontakt z fachowcem od malowania, upewnij się, że przed zaangażowaniem go do swojego projektu, zobaczysz próbkę jego możliwości.

1) Zasięgnij języka

Zanim spotkasz się z malarzem, zasięgnij języka wśród osób, którym ufasz.

Jeśli podoba Ci się sposób, w jaki pomalowane zostało mieszkanie znajomej, sprawdź, czy możesz uzyskać od niej dane kontaktowe do malarza, który u niej pracował.

Bez względu jednak na to, jak nawiązałaś kontakt z fachowcem od malowania, upewnij się, że przed zaangażowaniem go do swojego projektu, zobaczysz próbkę jego możliwości.

2) Umów się na osobiste spotkanie z malarzem

Im lepszą relację nawiążesz z malarzem, tym większe prawdopodobieństwo, że zrozumie od dokładnie Twoją wizję i przełoży ją na rzeczywistość.

Poproś malarza o spotkanie w Twoim domu, abyście mogli razem omówić całe przedsięwzięcie, z uwzględnieniem szczegółowych rozwiązań malarskich.

Im lepszą relację nawiążesz z malarzem, tym większe prawdopodobieństwo, że zrozumie od dokładnie Twoją wizję i przełoży ją na rzeczywistość.

3) Pokaż malarzowi dokładnie, jakiego efektu oczekujesz

Wyjaśnienie to jedna sprawa, ale pokazanie malarzowi dokładnego i ostatecznego efektu to najlepszy sposób na uzyskanie tego, na czym Ci zależy.

W tej roli doskonale sprawdzi się aplikacja Dulux Visualizer. Pozwala ona zobaczyć, jak pokój będzie wyglądał po malowaniu, a zatem swoimi pomysłami na kolorystykę i wygląd pomieszczenia można z łatwością podzielić się z malarzem przed rozpoczęciem malowania.

Na tym etapie ważne jest także, aby ustalić harmonogram prac i godziny, w których malarz będzie przebywał w Twoim domu. Należy ustalić dni oraz czas rozpoczęcia i zakończenia prac, a także, czy weekendy wchodzą w rachubę.

4) Oblicz, ile farby będziesz potrzebować

Przed poproszeniem malarza o wycenę, dobrze jest obliczyć ile farby będzie potrzebne do malowania. To najlepszy sposób na utwierdzenie się, że płacisz dokładnie tyle, ile się należy za tego typu pracę.

Internetowy kalkulator farby Dulux pomoże Ci obliczyć wszystko w mgnieniu oka. Po wyborze farby na stronie Dulux, należy wprowadzić wymiary pokoju wraz z liczbą drzwi i okien a resztę zostawić kalkulatorowi.

Kiedy malarz ma pełne ręce roboty, a Ty nie zawsze jesteś w pobliżu, ważne jest, aby miał pod ręką listę zadań, które będzie kolejno zaznaczał w miarę ich wykonywania.

5) Sporządź i dokładnie sprawdź listę zadań

Kiedy malarz ma pełne ręce roboty, a Ty nie zawsze jesteś w pobliżu, ważne jest, aby miał pod ręką listę zadań, które będzie kolejno zaznaczał w miarę ich wykonywania.

Przeczytaj ponownie listę, aby upewnić się, że wszystko jest dokładnie tak, jak być powinno. Mały błąd może skończyć się tym, że zamiast malowania sypialni malarz pomaluje spiżarnię!

Na wykazie zadań dla malarza uwzględnij listę farb, aby można było zawsze do niej sięgnąć w razie potrzeby.

6) Dokładna lista farb

Powiedz malarzowi dokładnie, jak nazywa się farba, której chcesz użyć oraz podaj mu jej kod, aby uniknąć wszelkich wątpliwości.

Na wykazie zadań dla malarza uwzględnij listę farb, aby można było zawsze do niej sięgnąć w razie potrzeby.

7) Wybierz właściwy rodzaj farby i wykończenia

Wykończenie farby ma ogromny wpływ na wygląd malowanych ścian lub mebli. Upewnij się, że malarz wie dokładnie, jakie wykończenie powinno być zastosowane na każdej z malowanych powierzchni i zapisz swoje uwagi na przygotowanej dla niego liście zadań do wykonania.

Pamiętaj, że dla niektórych pomieszczeń konieczne może okazać się wybranie specjalnego typu farby, np. farby odpornej na pleśń do łazienki, farby odpornej na zabrudzenia do kuchni lub farby odbijającej światło do ciemnego pokoju. {LOCAL MARKET TO EDIT THE PRODUCT INFO FOR EACH OF THESE THREE PAINT TYPES AND PROVIDE LINK TO RELEVANT PRODUCT PAGE}

8) Przed rozliczeniem się z malarzem, sprawdź jego pracę

Po zakończeniu malowania, dobrze przyjrzyj się wykonanej pracy w obecności malarza. Czy jesteś w pełni zadowolona z efektów jego pracy? Czy są jakieś miejsca, które chciałabyś musnąć jeszcze odrobiną farby? Jeśli tak, poproś o to malarza, zanim spakuje swoje narzędzia.

Złota myśl

Rozrysowanie niewielkiego planu malowanego pokoju jest pomocnym rozwiązaniem, dzięki któremu można uniknąć wielu błędów. Nie musisz przy tym być wybitnym artystą. Chodzi zaledwie o uwzględnienie najważniejszych elementów pomieszczenia, takich jak ściany, drzwi, okna i zaznaczenie strzałkami, w którym miejscu należy zastosować jaki kolor i rodzaj wykończenia.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...