Czas na linie

Na początek dobrze jest wyobrazić sobie pasy w kontekście aktualnych rozwiązań architektonicznych biura domowego, takich jak wbudowane szafki, kominek czy półki na książki. Pamiętając o liniach istniejących już w pomieszczeniu, można łatwo stworzyć piękny efekt graficzny.

Relaksujące kolory

Wybierając kolory, sięgnij po takie, których widok będzie Cię odprężał, ale i stymulował kreatywność, na przykład z palety Dulux Kolory Świata. Przetestuj różne próbki kolorów za pomocą Testerów, aż znajdziesz taką kombinację, która ucieszy Twoje oczy, po czym rozplanuj je w wymarzony sposób – nie musisz trzymać się żadnych sztywnych reguł. W tym przypadku odcienie cyny, kamienno- i ciemnoszary „zahaczyły” także o półki, tworząc wyjątkowo ciekawy wizualnie efekt.

Po prostu

Dla podkreślenia odprężającego efektu porządku meble w biurze domowym nie mogą go zdominować, a dodatki muszą być ograniczone do minimum. Aby wytworzyć atmosferę sprzyjającą kreatywności, otocz się przedmiotami, które Cię inspirują i motywują, np. książkami, obrazami lub bujną zielenią.