„Chcielibyśmy zrobić gruntowny remont łazienki w naszym nowym domu, ale nie mamy wystarczająco dużo środków, aby urządzić ją tak, jak sobie wymarzyliśmy”.

Z naszych najnowszych badań wynika, że zdaniem jednej piątej respondentów urządzenie łazienki to priorytet, dzięki któremu w nowym miejscu będzie można poczuć się jak w domu, szczególnie kiedy sama przeprowadzka wiązała się z nadmiarem stresu.

Wiemy również, że przeprowadzka do nowego domu to pokaźny wydatek, po którym niewiele zostaje na kosztowne remonty czy zmianę wystroju wnętrza. Faktem jest, że 38% ludzi odkłada ostateczny wystrój mieszkania po przeprowadzce na później, ponieważ po prostu nie może sobie na to pozwolić.

Rozwiązanie? Rozważ malowanie łazienki jako łatwy i niedrogi sposób na uzyskanie nowego oblicza łazienki, którym cieszyć się będzie cała rodzina. Nasza ekspertka ds. kolorystyki z firmy Dulux, Louise Tod, wyjaśnia, jak można urządzić piękną łazienkę , nie narażając na szwank domowego budżetu.

Idealnym kolorem do łazienki będzie biel z zielonymi akcentami.

Dokonaj oceny sytuacji

Przyjrzyj się dokładnie swojej nowej łazience i sporządź listę prac, które można wykonać z łatwością i bez narażania na szwank domowego budżetu. Wykorzystaj pomysłowość i wyobraźnię wszystkich członków rodziny – szczególnie dzieci, których pomysły mogą wnieść do Twoich wnętrz prawdziwą rewolucję!

Kiedy masz jasne płytki w łazience, spróbuj odważnego koloru na ścianie.

Jakie powierzchnie można pomalować?

Im mniej płytek na ścianach, tym większe będzie Twoje pole manewru. Przed remontem lub ostatecznym wykończeniem łazienki warto obliczyć ich koszt – efektowna, odporna na wilgoć i pleśń farba do łazienki zapewni Ci wyraźną oszczędność, przy co najmniej zbliżonych walorach dekoracyjnych. Szczególnie ciekawie zaprezentuje się na ścianie okiennej lub wokół lustra – gdzie światło i gładkie powierzchnie pozwolą na ukazanie wszystkich zalet dobrze dobranego połączenia kolorów! Nawet, jeżeli zdecydujesz się na łazienkę wyłożoną płytkami, warto pomyśleć o malowaniu sufitu.

Pomaluj ściany w łazience na szaro.

Jak wybrać kolor do łazienki?

Nasza aplikacja do wizualizacjiDulux Visualizer - to szybki i wygodny sposób na sprawdzenie, jak łazienka będzie wyglądała po malowaniu. Po pobraniu aplikacji na smartfona lub tablet należy skierować kamerę urządzenia w stronę ściany lub powierzchni do malowania i wybrać farbę z palety kolorów Dulux, a następnie stuknąć w ekran, aby zobaczyć wizualizację wybranego koloru.

Kolor popielaty jest coraz bardziej popularny wśród miłośników stylowych łazienek. Począwszy od najjaśniejszego odcienia gołębiej szarości po najgłębsze ciemnopopielate tony, sięgając po te odcienie masz pewność, że łazienka nabierze elegancji i wyrafinowania.

Jakie są teraz modne kolory ścian?

Coraz większą popularność wśród miłośników stylowych łazienek zdobywa kolor popielaty – począwszy od najjaśniejszego odcienia gołębiej szarości po najgłębsze, ciemnopopielate tony. Sięgając po te odcienie masz pewność, że łazienka nabierze ponadczasowej elegancji i wyrafinowania, uzyskasz też gwarancję doskonałego dopasowania kolorystycznego do tradycyjnej, białej armatury sanitarnej.

Połączenie zieleni i bieli pozwoli na uzyskanie efektu świeżości i przestrzenności łazienki, zaś morski błękit będzie miał kojące działanie i pomoże zestroić kontrastowe połączenie kolorystyczne.

Użyj efektownych odcieni

Jeśli płytki w łazience są białe lub utrzymane w neutralnej kolorystyce, masz idealną okazję, aby poeksperymentować i pomalować pozostałe ściany odważnym kolorem, który zawsze chciałaś wypróbować.

Połączenie zieleni i bieli pozwoli na uzyskanie efektu świeżości i optyczne powiększenie łazienki, zaś morski błękit będzie miał kojące działanie i pomoże zestroić kontrastowe połączenie kolorystyczne.

Nie zapomnij oczywiście o żółtym - intensywny odcień tego koloru doskonale sprawdza się w ciemnych łazienkach i natychmiast podniesie Cię na duchu.

Pomaluj ścianę wokół okna w łazience.

Złota myśl

Jeśli planujesz wymianę starych lub zbitych płytek, możesz znacznie zmniejszyć koszty remontu, kładąc płytki jedynie w miejscach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie wody, np. w kabinie prysznicowej. W ten sposób uzyskasz przy okazji więcej powierzchni do pomalowania!

I nie zapomnij zapytać lokalnego sprzedawcę Dulux o produkty zabezpieczające przed pleśnią i grzybem w łazience, np. farby do łazienki Kitchen & Bathroom Matt.